Ekonomi

Yağ Fiyatlarında İnanılmaz İndirim! Yetişen 4 litre yağı 49 liraya alıyor!

Yağ Fiyatlarına İndirim Yapıldı

Son dönemde market ürünleri arasında fiyatı en fazla yükselen ürün ayçiçek yağı oldu. Ayçiçek yağındaki hızlı yükseliş vatandaşlar tarafından tepki gördü. Ancak A101 ayçiçek yağında fırsat niteliğinde indirim uyguladı.

A101 marketler zincirinin başlattığı indirim kapsamında A101’in internet sayfası üzerinden online alışveriş yapan müşteriler 4 litrelik sıvı yağı 49 lira 95 kuruşa alabilecek. A101’in indirimi sürerken yağ fiyatlarına yakın zamanda yeni bir zam daha yapılacağı öğrenildi.

sirma yag fiyatlari 2021
A101 Yağ Fiyatları

Yağ Ürününe Ulaşmak İçin: https://www.a101.com.tr/market/sirma-aycicek-yagi-4-l/

YAĞ FİYATLARINDAKİ YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Temel gıda ürünleri arasında yer alan sıvı yağın önlenemeyen artışı vatandaşlar tarafından tepki görmeye başladı. Market yetkilileri yağ fiyatlarındaki artışın dolar kuruyla paralel olarak gerçekleştiğini açıkladı. Ziraat Mühendisi Cengiz Yorulmaz ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yağ fiyatlarındaki artışın kış süresince devam edeceğini kaydetti.

‘TARLALARDA VERİM DÜŞECEK’

Yorulmaz, gübre fiyatlarındaki artışa ve genel olarak Türkiye’deki hayat pahalılığına değinirken, “Geçen sene kilosunu 1 lira 80 kuruşa aldığım gübreyi bu yıl 10 lira 50 kuruşa alıyorum. Şuan gübrenin fiyatı bir yıl içerisinde 10 kat yükselişe geçti.

Akaryakıt ve doğalgaz çok pahalandı. Gelecek yılda marketlerde daha yüksek gıda fiyatlarıyla karşılaşabiliriz. Çünkü çiftçi bu yıl tarlasına yeterince gübre atamayacak, tarlalardaki verim düşecek” ifadelerini kullandı.

Ayçiçek Yağ Fiyatları 2021 – Ayçiçek 5 Litre Yağ Fiyatları !

İNDİRİM FIRSATI

Dolar kurundaki artışla birlikte hızla yükselen yağ fiyatlarına rağmen A101 indirim fırsatı oluşturdu. A101’in internet sayfası üzerinde yer alan online marketten Sırma 4 litre ayçiçek yağını 49 lira 95 kuruşa, 1 litre Vera ayçiçek yağını da 19 lira 90 kuruşa alabilirsiniz. Ancak ürünlerin stoklarla sınırlı olduğunu ve tükenebileceğini hatırlatalım.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.