Teknoloji Haberleri

Yeni nesil AirPods Pro 2’nin özellikleri dikkat çekici! İşte AirPods Pro 2 çıkış tarihi ve özellikleri!

AirPods her geçen süreçte kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Devrim niteliğindeki ürünün piyasaya sunulan modelleri yenilendikçe sunulan özelliklerde gelişim gösteriyor. Yeni nesil AirPods Pro 2’nin henüz tanıtımı yapılmadı. Ancak uzmanların yaptığı yorumlara bakıldığında ürünü diğer modellerden ayıracak iki yeni özellik bulunacak.

Önceki ay AirPods Pro 2’nin özellikleriyle ilgili bilgiler sosyal medyada paylaşılmıştı. Teknoloji ürünleri hakkında analizler gerçekleştiren özellikle de Apple ürünlerini yakın takibe alan Ming Kuo yeni nesil AirPods Pro 2 hakkında bilgiler paylaştı. Ming Kuo dünyanın en çok ürün satışı yapan teknoloji firması Apple’a ait ürünün diğer modellerden çok daha farklı olacağını belirtti.

SES KALİTESİ ARTIRILDI

Ming Kuo’nun yaptığı analize göre ürünü diğer modellerden ayıracak en önemli detay ses kalitesi olacak. Diğer AirPods modellerinde telefonla bağlantı için Bluetooth kullanılıyordu. Bu sebeple de ürünün ses kalitesi yetersiz kalabiliyordu. Ancak yeni modelle birlikte bu sorun ortadan kaldırılacak. Yeni modelle birlikte Lossless Audio Codec yani ‘Kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi’ AirPods’larda kullanılmaya başlanacak. Bu özellikle birlikte ses kalitesinde yükseliş yaşanacak.

AirPods Pro 2 Özellikleri

  • Hüzmeleme özellikli çift mikrofon
  • Çift optik sensör
  • Hareketi algılayan ivmeölçer
  • Konuşmayı algılayan ivmeölçer
  • H1 kulaklık çipi teknolojisi
  • Çalmak, bir sonraki parçaya atlamak veya aramaları yanıtlamak için çift dokunabilirsiniz.
  • Bir parçayı çalmak istiyorsanız veya arama yapmak yada yol tarifi almak için “Hey Siri” diye seslenebilirsiniz.
airpodspro 2 cikis tarihi 2022
AirPods Pro 2

ALAC TEKNOLOJİSİ IPHONE’DA KULLANILIYOR

Kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi yani ALAC dev markanın Ipad, Mac, Apple TV ve Iphone modellerinde kullanılıyordu. Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler ALAC teknolojisinin AirPods Pro modellerde kullanılabilmesi için birkaç problemin çözülmesi gerektiğini belirtiyor. Uzmanlara göre ALAC teknolojisi cihazlarda fazla yer kaplıyor. Ayrıca ALAC teknolojisinin Bluetooth ile nasıl etkileşim kuracağı da merak ediliyor. Apple ise henüz konu hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmadı.

SESLİ ŞARJ KUTUSU VE ŞIK TASARIM

AirPods modellerde yer alan Find My uygulamasıyla kullanıcılar kulaklarının nerede olduğunu bulabiliyor. Yeni modelle birlikte Airpods ürünlerinin ses çıkaran şarj kutusuna sahip olacağı iddia ediliyor. Bu sayede ürünün bulunabilirliği daha kolay olacak.

Ayrıca yeni nesil AirPods Pro 2’nin tasarımı da merak konusu. Ürünün diğer modellerden farklı olarak daha şık ve daha kullanışlı bir yapıyla satışa sunulacağı iddia ediliyor. Ürünün kullanımının çok daha kolay olacağı ve diğer modellerden farklı olarak daha kullanışlı bir yapıda olacağı belirtiliyor.

UZUN ÖMÜRLÜ PİL

Analistlerin yaptığı yorumlara bakıldığında AirPods Pro 2 diğer modellerden farklı olarak daha uzun ömürlü pile sahip olacak. Kaliteli ses, uzun ömürlü pil gibi özelliklerinin yanı sıra ürünün su geçirmez olacağı da belirtiliyor. Ayrıca yeni nesil AirPods Pro 2’nin ortam ışığı sensörlerine sahip olabileceği de tahmin ediliyor. Hafif ve şık bir tasarıma sahip olacak ürün diğer modellere göre çok daha fazla özelliğe sahip olacak.

NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK?

Kullanıcıların merak ettiği diğer bir konu ise ürünün ne zaman piyasaya sunulacağı. Apple konu hakkında henüz net bir açıklamada bulunmasa da analistlere göre ürün 2022 yılının son çeyreğinde piyasadaki yerini alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.