Teknoloji Haberleri

Yürü Be İstanbul nedir? – Yürü Be İstanbul İndir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul halkını spora teşvik etmek ve daha sağlıklı bir yaşam için farkındalık yaratmak amacıyla Yürü Be İstanbul uygulamasını paylaşıma sunmuştur. ‘Daha Aktif Bir İstanbul için Buradayız’ sloganıyla tanıtılan uygulama, tüm Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebilmektedir.

Yürü Be İstanbul Nedir?

Yürü Be İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulmuş bir proje ve uygulamadır. Proje kapsamında İstanbul halkının spora teşvik edilmesi ve daha sağlıklı bir yaşam için farkındalık yaratılması amaçlanmıştır. Daha sağlıklı bir yaşam için sporun önemine değinen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen günlük 10 bin adımın düzenli olarak atılabilmesi için bu proje bir uygulama haline getirilmiş ve kullanıcılar tarafından takip edilebilmesine olanak tanınmıştır.

Yürü Be İstanbul Uygulaması

Yürü Be İstanbul projesi, android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlara yüklenebilecek bir uygulamaya dönüştürülmüştür. Uygulamayla birlikte kullanıcılar düzenli olarak günlük attıkları adım sayısını takip edebilecek, İstanbul’un turistik bölgelerini uygulama üzerinden öğrenerek; ayrıca uygulama içerisinde bulunan konum özelliğinden de faydalanarak şehri gezebilecek, daha fazla adım atarak diğer kullanıcılar ile bir yarışa dahil olabilecek ve sonucunda da bu yarışı kazanarak ödül alabileceklerdir.

Uygulama içerisinde günlük görevler de verilmektedir. Bu görevlerin tamamlanmasıyla birlikte belirli rozetler kazanabilir ve liderlik yarışında diğer kullanıcıların önüne geçebilirsiniz. Uygulama içerisinde, ‘Moda sahilinde 500 adım at’ şeklinde görevler verilmektedir. Görevler ne kadar çok gerçekleştirilirse o derece de puan kazanılabilir.

Yürü Be İstanbul Uygulama Ödülleri Nelerdir?

Yürü Be İstanbul ödülleri merak edilmektedir. Uygulamada liderlik yarışı adı altında bir rekabet yaratılmıştır. Liderlik yarışında önde olan kullanıcılara belirli ödüller verilir. Liderlik yarışında önde olabilmek içinse yapılması gereken en önemli şey uygulamada verilen görevlerin yerine getirilmesidir. Spora teşvik edilmenin hedeflendiği uygulamada görevler de tamamen bu hedefe yöneliktir.

Ay sonunda liderlik yarışında önde olan kişilere ise belirli ödüller verilir. Bu ödüller genellikle toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanılabilmesi, ücretsiz köprü geçişi, müze ve benzeri alanlara ücretsiz girilebilmesini kapsar. Ayrıca günlük 50 bin hedefine ulaşan tüm kullanıcılara ücretsiz tek yön toplu taşıma gidiş hakkı tanınır.

Yürü Be İstanbul Kahve Ödülü

Kullanıcılar Yürü Be İstanbul kahve nasıl alınır sorusuna da yanıt aramaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan uygulama kapsamında günlük bin adım hedefini tamamlayan kişilere yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Beltur’da ücretsiz kahve hediyesi verilir. Ücretsiz kahve hediyesini kazanmak isteyenlerin uygulamayı cihazlarına yükleyerek günlük bin adım atması yeterli olacaktır.

Yürü Be İstanbul Nasıl İndirilir?

Yürü Be İstanbul uygulamasını indirerek spor konusunda farkındalık yaratmak isteyen kişiler Google Play Store ve APP Store uygulamalarını kullanarak uygulamayı cihazlarına yükleyebilirler. Her iki seçenek için de store uygulamasını açarak arama çubuğuna ‘Yürü Be İstanbul’ yazmak yeterli olacaktır. Daha sonra uygulamayı cihazınıza indirerek, kullanmaya başlayabilir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan farkındalık projesine destek verebilirsiniz.

ALO 153

Uygulamayla ilgili detaylı bilgi alabilmek ve diğer konularda aklınızdaki soru işaretlerine yanıt alabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan ALO 153 numaralı hattı arayarak yetkililer ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Whatsapp Engel Kırma Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.