Yaşam

İngiliz basını yazdı: Zelenski lejyoner asker çağrısına Türkiye’den de dönüşler var

Rusya’nın, Ukrayna’ya başlattığı işgal harekatında 18.gün geride bırakılırken İngiliz basınında Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir manşet yer aldı. İngiliz basınında yer alan haberde Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin “Yabancı gönüllü askerler alınacak” çağrısının ardından ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gönüllü askerin Ukrayna ordusuna katılmak için başvurduğunu duyurdu. Haberde Türkiye’den de çok sayıda gönüllünün Ukrayna’ya destek vermek için başvurduğu belirtiliyor.

İletişim Ağı Oluşturuldu

İngiliz basınında yer alan haberde Ukrayna’nın lejyoner askerler için oluşturduğu iletişim ağı hakkında da bilgiler verildi. Gönüllü 100 kişilik bir ekibin yabancı ülkelerden Ukrayna ordusuna katılmak isteyenleri yönlendirdiği ve bu ağ sayesinde de çok sayıda ülkeyle irtibatın sağlandığı belirtildi.

‘Türkiye de Destek Vermek İstiyor’

100 kişilik ekibin üyesi olan 22 yaşındaki öğretmen Bondarenko Ukrayna ordusuyla iletişime geçenler hakkında bilgiler paylaştı. ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkeden destek verildiğini ve gönüllü askerlerin Ukrayna ordusuna katılmak istediğini aktaran Bondarenko, ABD’nin yanı sıra Türkiye, Fransa ve Avustralya’dan da çok sayıda kişinin iletişim sağladığını açıkladı. Türkiye yetkili merciler tarafından henüz bu konu hakkında açıklama yapılmadı.

20 Bine Yakın Gönüllü Asker Orduya Katıldı

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 52 farklı ülkeden 20 bine yakın gönüllünün Ukrayna ordusuna katıldığını açıkladı. Desteklerin gelmeye devam ettiğini belirten Kuleba, orduya katılmak isteyenlerin ülkelerindeki Ukrayna Konsolosluğu ile iletişime geçmelerini söyledi.

Ukrayna günlük 2 bin dolara paralı asker alacak!

3 Yorum

    1. Ben hazırım zaten bı boka yaramıyorum bari ordaki insanlara yardım ederim keskin nişancıyım bilginiz olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.