Bilgi

Yeni uygulamaya yakında geçilecek: Zincir marketler artık sigara ve ekmek satamayacak!

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası 27.Olağan Genel Kurulu’nda söz alan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken önemli açıklamalarda bulundu. Palandöken, bakkal sahiplerinin yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken meclise yeni bir yasa teklifi sunulacağını duyurdu.

Bakkal sahiplerinin zincir marketlere olan talep doğrultusunda zor zamanlar geçirdiğini dile getiren Palandöken, taleplerin dengelenmesi amacıyla zincir marketlerde bazı ürünlerin satılmasının engelleneceğini aktardı. Ürünler hakkında da bilgiler veren Palandöken ekmek ve sigara gibi ürünlerin artık zincir marketlerden kaldırılacağını sadece bakkallardan alınabileceğini kaydetti.

Sadece Bakkallar Satacak

Palandöken konunun hükümet yetkilileriyle paylaşıldığını ve çalışmaların sürdürüldüğünü aktardı. Yasa teklifinin mecliste yer aldığını ve kısa zaman içerisinde de uygulanacağını duyuran Palandöken, artık sigara ve ekmek ürünlerinin yalnızca bakkallardan satılacağını; zincir marketlerin reyonlarından kaldırılacağını belirtti.

Açılış ve Kapanış Saatleri

Palandöken bakkal sahiplerinin yaşadığı sıkıntıları dile getirirken, AVM ve zincir marketlerin pazar günleri dahil resmi tatiller ve pandemi sürecinde dahi açık olduğunu ve bu sebeple bakkallara olan talebinde önemli oranda azaldığını söyledi. Yaşanan sıkıntılar sebebiyle birçok bakkalın kapatıldığına dikkat çeken Palandöken, açılış kapanış saatleri hakkında da bir çözüm getirilmesi gerektiğini duyurdu.

‘Ticaretten Menni Anlamı Taşıyor’

Zincir marketlerin kurumsal yapıları sebebiyle müşteri sayılarındaki artışın normal olduğuna değinen Palandöken, küçük işletmelerinde işlevini kaybetmemesi gerektiğini aksi halde emeklerin hiçe sayılacağını söyledi. Bakkalların sorunlarına bir çözüm getirilmemesini ‘Bakkal sahiplerinin ticaretten menni anlamı taşıyor.’ ifadesiyle yorumlayan Palandöken hükümet yetkililerinin çalışmalarıyla birlikte talep dengesinin sağlanacağını aktardı.

Araç Sahipleri Dikkat! Dünya Devi 800 Binden Fazla Aracını Geri Çağırdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.