Ekonomi

Ziraat Bankası 128 bin liraya ev sahibi yapıyor!

Son bir yılda Türk lirasının, dolar kuru karşısında değer kaybetmesiyle birlikte gayrimenkul fiyatları hızla artışa geçti. Ev fiyatları kısa sürede 200 bin liranın üzerinde artış yaşarken, ev sahibi olmak isteyenler hayallerini ertelemek zorunda kaldı. Müşteri kitlesini genişletmek isteyen bankalar ise uygun fiyatla daire satışlarına başladı.

Gayrimenkul sektöründeki fiyat artışı bankaları harekete geçirdi. Çok sayıda banka oluşturdukları sistemle ellerinde kalan daireleri ihale yöntemiyle uygun fiyata satışa sunuyor. Pandemi süreciyle birlikte binlerce vatandaş bankaların gayrimenkul satışlarına yöneldi.

Bankaların Gayrimenkul Satışları

Bankalar müşteri kitlelerini genişletmek amacıyla fırsat dolu kampanyalar oluşturmaya devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyenler için gayrimenkul satışları yapmaya başlayan bankalar, uygulama için özel ilan siteleri oluşturdu. Uygulama kapsamında satışa sunulan daireler ise borç için ipotek olarak gösterilen fakat borcun ödenememesi sebebiyle bankaların eline geçen mülklerden oluşuyor.

image 16
Ziraat bankası konut satışları

28 Bin Liraya Daire

Ziraat Bankası’da müşterilerine fırsatlar sunmaya devam ediyor. Banka tarafından yapılan duyuruda gayrimenkul satış ilanlarının ocak ayı itibarıyla güncellendiği ve 28 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olunabileceği belirtildi. Bankanın ilan sayfasında çok sayıda ilden daire bulunabiliyor. Özellikle yaşı 10’un üzerinde olan daireler için 20 bin lira ile 70 bin lira arasında uygun fiyatlar belirleyen bankanın Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan bir daire için oluşturduğu ilan yoğun ilgi gördü.

Ankara, İstanbul ve İzmir’de Ev Sahibi Olma Fırsatı

Bankaların satışlarına yönelik vatandaşların en fazla merak ettiği konu büyükşehirlerde bulunan dairelerin fiyatları oluyor. Dairelerin konumuna göre fiyatları da artış gösteriyor. Ancak piyasaya göre oldukça uygun olan dairelerin fiyatları Ziraat Bankası’nın ilan sayfasında 100 bin lira seviyelerinden başlıyor. Özellikle son yıllarda daire fiyatları hızla yükselen Ankara ve İzmir’de uygun fiyatla daire sahibi olunabiliyor. Ancak satışların ihale yöntemiyle yapıldığını ve talebe göre dairelerin fiyatlarının da aynı oranda yükselebileceğini hatırlatalım.

Ankara’da 126 Bin Liraya Daire Sahibi Olma Fırsatı

Ziraat Bankası’nın ilanları arasında yer alan, Ankara’daki bir daire dikkatleri üzerine çekti. İhale başlangıç bedeli olarak 126 bin liralık bir tutar belirlenen daire 2+1 olarak düzenlenmiş. 100 metrekare büyüklükteki daire Beypazarı’nda yer alıyor. Dairenin ihalesine katılacak kişilerden 7 bin 500 liralık teminat tutarı talep ediliyor.

İLANI İNCELEMEK VE TEKLİF VERMEK İÇİN TIKLA

Nasıl Teklif Verebilirim?

Bir diğer merak edilen konu ise bankaların satışlarına nasıl teklif verilebileceği oluyor. Bankalar gayrimenkul satışlarına özel internet sayfaları oluşturdu. İlanların yer aldığı sayfalar üzerinde istenen daireye ait ilana girerek teklif ver kısmından teklif verilebiliyor. Filtreleme özelliği ile istenen şehre ait ilanlar veya en uygun fiyatlı ilanlarda direkt olarak listelenebiliyor.

Ziraat Bankası’nın gayrimenkul fırsatlarından yararlanarak ev sahibi olmak isteyenler bankanın gayrimenkul satış sitesine girerek ilanları inceleyebilir, diledikleri ilana başvuruda bulunabilirler. Ayrıca konu hakkında detaylı bilgi almak için 444 00 00 numaralı hat üzerinden müşteri hizmetleriyle iletişim kurabilirler.

ZİRAAT BANKASI DAİRE SATIŞLARI

Emeklilere maaştan ayrı 3 bin lira ek ödeme!

3 Yorum

  1. çok sor durumdayım iki çocuk var ben çalışamıyorum böbrek hastasıyım eşim para göndermiyor çekip gitti.

  2. Eşimi kaybetim evim kira çok dardayim bitane cocum var asgari ucrrt alom çok zor gecnom 1500 TL kira verom Fevzi cak mah 2005 sok no 30 kat 2 bacilar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.