Kampanyalar

Ziraat Bankası’ndan velilere müjde! Okul alışverişlerinde dev indirim!

Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılarla birlikte Türkiye’de hayat pahalılığı önlenemez şekilde arttı. Vatandaşların alım gücü düşerken, nakit ihtiyacı doğan vatandaşlar bankalara kredi başvurularında bulunmaya başladı.

Müşteri sayılarını arttırmak isteyen bankalarsa vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik kampanyalar oluşturmaya başladı. Peş peşe oluşturulan kampanyalara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Akaryakıttan, market alışverişlerine kadar pek çok harcama için hediye puanlar dağıtılan kampanyalara Ziraat Bankası’nın açıkladığı yeni bir kampanya daha eklendi.

Türkiye’nin en değerli kamu bankası Ziraat Bank’tan çocuğu okula giden ailelere müjde niteliğinde bir duyuru yapıldı. Okul ihtiyacına yönelik yapılacak alışverişlerde indirim hakkı tanınacağını açıklayan Ziraat Bankası, oluşturduğu kampanyayla ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

KAMPANYA DETAYLARI

Ziraat Bankası’nın yaptığı duyuruda kampanyanın 31 Mart 2022 tarihine dek sürdürüleceği açıklandı. Oluşturulan kampanya kapsamında Ziraat Bankası’nın Bankkart sahibi müşterileri anlaşmalı işletmelerden 4 ile 7 taksit arasında yapacakları taksitli alışverişlerde ilave 5 taksit imkanından faydalanabilecek. Eğitim ürünleri içeren işletmelerin geçerli olacağı kampanyada elde edilecek ilave 5 taksit fırsatı tek seferde yapılacak alışverişler için geçerlilik kazanacak.

Kampanyadan Bankkart sahipleriyle birlikte Bankkart Başak kart sahipleri de faydalanabilecek. Taksitle ilgili yapılacak işlemler BDDK tarafından belirlenmiş olup belirli yasal sınırın aşılamayacağını hatırlatalım. Kampanya kapsamında ilave edilecek taksitlerde ödeme erteleme işlemi uygulanamayacak.

image 28
Ziraat Bankası

NASIL BAŞVURULABİLİR?

Kampanyaya katılmak isteyen Bankkart ve Bankkart Başak Kart sahiplerinin herhangi bir işlem uygulamalarına gerek yok. Kampanyada yer alan ilave taksit fırsatından yararlanmak için Bankkart ile anlaşmalı eğitim ürünlerine yönelik işletmelerde yapılacak alışverişlerin ödeme işleminde yetkililere ilave taksit kampanyasının hatırlatılması yeterli olacak.

EĞİTİM MASRAFLARI

Türkiye’de artan hayat pahalılığı sebebiyle kırtasiye ürünlerinde de fiyat yükselmeleri yaşandı. Etiket fiyatları hızla zamlanan ürünler çocuğu okula yeni başlayan aileleri oldukça zorladı. Özellikle okula yeni başlayan çocukların giyim ve kırtasiye masraflarının toplamı 3 bin liranın üzerinde bir maliyete katlandı. Okullardan talep edilen defterlerin fiyatı birçok işletmede 20 liradan başlayarak, 90 lira seviyelerine kadar çıkabiliyor. Yaprak kağıtlarda da fiyatlar en düşük 70 liradan başlıyor, adetine göre 300 lira seviyelerine kadar tırmanabiliyor. Kağıt ve defter maliyetlerine ek olarak kalem, resim defteri, çanta gibi pek çok masraf ailelerin karşısına çıkabiliyor.

Ziraat Bankası son dönemde fiyatları hızla yükselen eğitim ürünlerine yönelik oluşturduğu kampanya ile taksitle alışveriş yapmak zorunda kalan ve nakit ihtiyacı bulunan ailelerin sıkıntılarına çözüm oluşturmayı hedefliyor. Bankkart sahipleri yapacakları okul alışverişlerinde ilave taksit fırsatına ek olarak indirimlerden faydalanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.