Personel Alımları

2022 Bekçi alımı ne zaman yapılacak? – 3 Bin kişiye istihdam desteği verilecek!

Her yıl milyonlarca vatandaşa iş kapısı aralayan İŞKUR’da bekçi alımı yapılacak. İlanlar dahilinde mahalle bekçiliğinin yanı sıra çarşı bekçiliği alımları da yapılacak. Türkiye’nin dört bir yanında yapılacak alımlar kapsamında 3 bin kişiye istihdam desteği verilecek. Resmi Gazete’de duyurulmasının ardından EGM tarafından da resmi olarak açıklanan alımlar için henüz ilanlar yayımlanmadı.

3 Bin Kişiye İstihdam Desteği

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından detayları paylaşılan alımlar kapsamında 3 bin kişiye istihdam desteği verilecek. Alımlara 18 ile 55 yaş aralığındaki başvuru kriterlerini karşılayan kişiler başvurabilecek. Bekçi alımları İŞKUR’un resmi internet sayfasından yapılacak.

3 bin bekci alimi
3 Bin Bekçi Alımı Cumhurbaşkanı Kararı

Nasıl Başvurulabilecek?

İŞKUR’un paylaşacağı ilanlara kurumun resmi internet sitesinden başvuru yapılabilecek. Başvuru yapılabilmesi için bir hesap oluşturulması veya e-devlet platformuyla giriş yapılması gerekiyor. Hesap oluşturulduktan veya giriş yapıldıktan sonra özgeçmiş ve kişisel bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önem arz ediyor. Arama butonuna Bekçi yazılması durumunda ilanlar listelenecektir. Ancak henüz ilanların yayımlanmadığını hatırlatalım.

Bekçi Alım Şartları Neler?

Bekçi alımlarına başvurmak isteyen adaylar şu şartları karşılamalıdır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 ile 55 yaş aralığına sahip olmak
  • En az ilköğretim düzeyinde mezun olunması
  • Mesleğin yapılabilmesine engel bir sağlık sorununun bulunmaması
  • Türkiye yasalarına aykırı herhangi bir suçun işlenmemiş olması; buna bağlı olarak adli sicil kaydında herhangi bir suç kaydının bulunmaması
  • Başvuru yapılan ilanın bulunduğu ilde ikamet ediyor olmak

İŞKUR İLAN EKRANI

Bekçi maaşları ne kadar?

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.