Teknoloji Haberleri

AVON Temsilci Sayfasına Nasıl Girilir? (HEMEN ÖĞREN)

Dünyanın en değerli kozmetik markalarından biri olan Avon, milyonlarca kadına hizmet vermeye devam ediyor. Doğrudan satış markası Avon, 135 yıllık tarihiyle müşterilerine ve çalışanlarına güven vermeye devam ediyor.

Vizyon ve misyonunda yenilik, güzellik, iyimserlik kavramlarına yer veren Avon, kadınlara verdiği değeri “kadınların kadınlar için çalıştığı şirket.” olarak tanımlıyor. Nitekim 135 yıllık tecrübeye sahip kozmetik firmasının müşteri kitlesinin kadınlardan oluşmasının yanı sıra, çalışanlarının büyük bir çoğunluğunun da kadınlardan oluşması bunun en büyük göstergesi.

Avon, yalnızca kaliteli kozmetik ürünleriyle değil, sağladığı istihdam desteğiyle de tanınıyor. Firma son dönemde oluşturduğu temsilci kadrosuyla ev hanımları başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine çalışma olanağı sağlıyor.

Avon satış temsilcisi olarak ek iş yapmak isteyen veya evde çalışmak isteyen binlerce insan açılan meslek kolunun gerekliliklerini merak ediyor. Yazımızda Avon satış temsilcisi nedir? Nasıl olunur? gibi sorulara açıklık getireceğiz.

 • Avon Temsilcisi Nedir? Nasıl Olunur?
 • Avon’a Temsilci Girişi Nasıl Yapabilirim?
 • Avon Temsilci Giriş Ekranı
 • Avon Temsilci Numarası Ve Şifresi
 • Avon Temsilci Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?
 • Avon Temsilci Şifresi Nasıl Oluşturulur?
 • Avon Temsilci Numarası Alma Ve Müşteri Hizmetleri
 • Avon Ödeme Seçenekleri
 • Avon Online Katalog
 • Avon Temsilci Hediyeleri

AVON TEMSİLCİSİ NEDİR? NASIL OLUNUR?

Avon satış temsilcileri, 135 yıllık deneyime sahip markanın ürünlerini pazarlayan kişilerdir. Avon sağladığı istihdam desteğiyle hem ürün satışı yapmakta, hem de ihtiyaç sahibi kişileri iş hayatına kazandırmaktadır.

Avon’un uygulaması kapsamında temsilcilere belirli indirimler yapılır. Temsilciler indirimli ürünleri, indirimli fiyattan satın alarak; yakın çevrelerine satmaya çalışır. Böylece yüzde 50’ye varan indirimlerle aldıkları ürünlerden, yüzde 50’ye yakın kazanç sağlayabilir.

Avon satış temsilcileri deneyim kazandıkça kıdem yükselir. Böylece kendi ekiplerini oluşturmaya başlarlar. Deneyim kazanıp, kıdem yükseldikçe de paralel şekilde kazançlarını yükseltirler. Ayrıca temsilcilerde aranan şartlara bakıldığında ise 18 yaşın üzerinde bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması yeterli oluyor. Cinsiyet ayrımının yapılmadığını ve erkek çalışanların da Avon’a hizmet ettiğini belirtmekte fayda var. Ancak marka genel olarak kadın çalışanlardan oluşuyor.

Avon’a temsilci olmak isteyen kişiler şu adımları izlemeli:

 • kozmetik.avon.com.tr/avon-kayit adresi üzerinden gerekli kullanıcı bilgileri doğru olarak girilmeli.
 • Bilgiler girildikten sonra Avon satış lideri kullanıcı bilgileri üzerinden başvuran kişiye ulaşacaktır.
 • Satış liderinin vereceği bilgiler doğrultusunda, satış temsilcisinin siteme girişi yapılacaktır.
 • Yapılan başvurunun 2 ile 3 saat aralığı sonrasında gelen mesaja KAYITEVET yazıp 3850’ye kısa mesaj gönderilerek onay verilmelidir. Sonrasında verilecek temsilci no. ve giriş bilgileri ile sisteme giriş yapılabilecektir.
avon temsilcisi avon urun satma 2021
AVON TEMSİLCİSİ NEDİR? NASIL OLUNUR?

AVON’A TEMSİLCİ GİRİŞİ NASIL YAPABİLİRİM?

Avon başvuru esnasında gerekli adımlar doğru olarak izlendikten sonra gönderilen temsilci no. ve giriş bilgileri ile sisteme giriş yapılabilecektir. Sisteme giriş esnasında istenen parola tanımlaması gibi işlemlerin doğru şekilde uygulanması gerekiyor.

AVON TEMSİLCİ GİRİŞ EKRANI

Avon bu konuda kullanıcılarına olanaklar sağlamaktadır. Sisteme yalnızca bilgisayar üzerinden değil, telefon ve facebook üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

Bilgisayar üzerinden giriş yapan temsilciler:

Kullanıcı bilgileri alındıktan sonra Avon’un resmi sayfasına giriş yapılmalıdır. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘Temsilci Girişi’ alanı üzerinden giriş yapılabilir. Açılan sayfa üzerinden temsilci no. ve şifre bilgilerinin doğru girilmesinin ardından temsilci sayfası açılacaktır.

Telefon üzerinden giriş yapan temsilciler:

IOS için APP Store’da, Android içinse Google Play’de yer alan ‘Avon ON’ uygulaması cihaza indirilmeli. Sonrasında sisteme giriş yapılırken gerekli temsilci no. ve şifre bilgileri doğru şekilde girilmeli. En son adımda temsilci sayfası açılmış olacaktır.

Facebook üzerinden giriş yapan temsilciler:

Telefon veya bilgisayar üzerinden giriş yapan temsilciler, sisteme girerken temsilci no. ve şifre gibi bilgileri girmek yerine direkt olarak ‘Facebook ile bağlan’ seçeneğine tıklayarak sosyal medya hesapları üzerinden erişim sağlayabilirler.

AVON TEMSİLCİ NUMARASI VE ŞİFRESİ

Avon temsilci numarasının veya şifresinin unutulması durumunda öncelikle faturalar incelenmelidir. Faturalarda temsilci numarası yer almaktadır. Her temsilcinin bir satış lideri bulunmaktadır. Faturaları üzerinden temsilci numaralarına erişemeyen temsilciler, öncelikle durumu satış liderine bildirmelidir. Satış lideri yardımcı olacaktır.

Bunun yerine direkt çağrı merkezi üzerinden de destek talebi oluşturulabilir. Destek talebi oluşturmak isteyen Avon temsilcileri 0850 250 28 66 numaralı hattı arayabilir.

AVON TEMSİLCİ SİPARİŞ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Ürün sipariş girişi yapmak isteyen temsilciler öncelikle sisteme giriş yapmalılar. Telefonda da, bilgisayarda da sisteme giriş yaptıktan sonra menü kısmında ‘İşini yönet’ seçeneği yer alacaktır. İlgili seçeneğe ulaştıktan sonra ‘Bana özel’ kısmına giriş yapılmalı. Ve en son adımda ‘Sipariş gir’ seçeneğine erişim sağlayarak siparişe dair kod ve adet bilgileri paylaşıldıktan sonra sipariş girişi tanımlanabilir.

AVON TEMSİLCİ ŞİFRESİ NASIL OLUŞTURULUR?

Avon temsilci şifresi oluşturacak kişiler öncelikle temsilci numaralarını talep etmeliler. Temsilci numaraları, doldurulan form sonrası gerekli adımların tamamlanması ve gönderilen onay mesajına karşılık verilmesi durumunda temsilcinin iletişim adresine gönderilecektir.

Daha sonra telefon veya bilgisayar üzerinden temsilci giriş ekranına ulaşan kişiler, ekranın alt kısmında yer alan ‘Yeni şifre oluştur’ seçeneğine erişim sağlamalıdır. Onay mesajı çıkan ekran, onaylandıktan sonra temsilci numarasıyla birlikte talep edilen kişisel bilgiler doğru şekilde doldurulmalıdır.

Bilgiler paylaşıldıktan sonra Avon tarafından onay mesajı gönderilecektir. Gönderilen onay mesajına temsilci numarası girilerek karşılık verildikten sonra ekranda yönlendirilen adımlar takip edilmeli ve doldurulması gereken kutucuklar doğru şekilde tamamlanmalıdır.

Son adımda ise temsilciler şifrelerini oluşturacakları iletişim adreslerini seçmeliler. Telefon veya e-posta üzerinden yapılacak son tanımlama sonrası şifre oluşturulacaktır. Temsilci numarasıyla birlikte şifre unutulmamalıdır.

AVON TEMSİLCİ NUMARASI ALMA VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Temsilci numarasını kaybeden ve öğrenmek isteyen adaylar öncelikle faturalarını kontrol etmeliler. Faturalarında temsilci numaralarına ulaşamayan adaylar konuyu satış liderlerine veya çağrı merkezine taşıyabilirler. Çağrı merkezi üzerinden temsilci numaralarını öğrenmek isteyen adaylar hafta sonları hariç, hafta içi her gün sabah 08.00 ile 20.00 saatleri arasında 0850 250 28 66 numarası üzerinden bilgi alabilir.

AVON ÖDEME SEÇENEKLERİ

Avon, ödeme alırken kapıda ödeme seçeneği sunmamaktadır. Bu sebeple ödemeler yalnızca online kredi kartı, havale veya eft yöntemleriyle yapılabilmektedir. Ancak konuyla ilgili detaylı bilgi alabilmek için müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirilebilir.

AVON ONLINE KATALOG

Avon, temsilcilerine özel indirimler, kampanyalar ve hediyeler oluşturmaktadır. Her ay kataloglarını yenileyen dev kozmetik markası, temsilcilerine özel oluşturduğu indirimleri de kataloglar üzerinden tanımlamaktadır.

Eskiden kataloglar her ay temsilcilere kargoyla gönderilirdi. Ancak artık kataloglar online sistem üzerinden temsilcilere gönderilmekte. Temsilciler kataloglara tek bir tıkla ulaşabilmekte. Kendisine özel tanımlanan kampanyalar, indirimler ve hediyeler hakkında bilgi almak isteyen temsilci, kişisel sayfasına giriş yapmalıdır.

Temsilci numarası ve şifresiyle birlikte giriş yaptıktan sonra karşısına çıkan ekran üzerinden katalog sekmesine erişim sağlayan temsilciler, tanımlanan kampanya, indirim ve hediyelerden haberdar olabilir. Fırsatları kaçırmamak için bu alan düzenli olarak takip edilmelidir.

AVON TEMSİLCİ HEDİYELERİ

Avon, çalışanlarına değer veren ve özellikle de kadınların çalışma hayatına katılımlarını destekleyen 135 yıllık bir markadır. Marka, çalışanlarına verdiği değeri her ay tanımladığı özel hediye ve indirimlerle göstermektedir.

Avon temsilcileri her ay tanımlanan hediye ve indirimlerden yararlanarak hem satışları üzerinden kazançlarını arttırabilir, hem de markanın ürünlerinden ücretsiz olarak faydalanabilir. Avon’un tanımladığı hediyeler arasında daha fazla indirim oranı, ücretsiz ürünler, kazancı etkileyen puan artışı gibi seçenekler bulunuyor. Hediye, indirim ve kampanyalar her ay yenileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.