Ekonomi

Bankaların Sistemi Çöktü! Alım-Satım İşlemleri Durdu! Döviz işlemleri durdu mu? Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank çöktü mü? Dolar alım satım neden yapılmıyor?

Bankaların Sistemi Çöktü! Alım-Satım İşlemleri Durdu! Döviz işlemleri durdu mu? Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank çöktü mü? Dolar alım satım neden yapılmıyor? Son dönemde hızlı yükseliş yaşayan doların gün içerisindeki 2 lira 13 kuruşluk yükselişi bankaların sistemlerini durdurdu.

Dolar yükselmeye devam ediyor. Dolar gün içerisinde 13 lira 50 kuruşu görürken, 14 liraya yaklaştı. Yükseliş halen etkisini gösteriyor. Bankalar hızlı yükselişin ardından peş peşe bildirimler yayımladı. Bankaların alım satım işlemleri durdu.

DOLAR VE EURO REKOR KIRDI

Türk lirasının değer kaybı sürüyor. Dolar ve euro her geçen gün rekorlarını yenilerken, dolar bugün 14 liraya yaklaştı. Euro ise 15 lira civarlarını gördü. Kur fiyatlarındaki artış etkisini sürdürüyor. Döviz fiyatlarındaki dalgalanmalar bankaların alım satım işlemlerini durdurdu.

DÖVİZ İŞLEMLERİ DURDU

Peş peşe duyurularla sistemlerin kısa süreli olarak kapatıldığını duyuran bankalar, alım satım işlemlerine ara verdi. Bankalar sistemlerin çökmesi ve alım satım işlemlerinin kısıtlanmasına yönelik yaptıkları duyuruların ardından herhangi bir açıklama yayımlamadı. Son durum ve yaşanan kısıtlamaların sebebi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, bankalardan açıklama bekliyor.

Döviz büro işletmecisi bir kişi yaptığı açıklamada, “İstikrar olmadığı için tahtayı kapatmak zorunda kaldık. Ne müşteri ne biz mağdur olalım. Şu anda döviz satan yok, tedirginlik olduğu için herkes alım tarafında hareket ediyor. Piyasada çok fazla TL var. İnsanlar sürekli döviz almak istiyor.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.