Kampanyalar

BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

Artan enflasyon ve kur değerleriyle birlikte Türkiye’de hayat pahalılığı hızla yükselirken, yükselişten en fazla etkilenense market ürünleri oldu. Gıdadan, kişisel bakıma, kozmetikten, ev eşyalarına bütün ürünlere peş peşe zam yapıldı. En fazla zam ise temel gıda ürünlerine yapıldı.

Un, şeker, süt, sıvıyağ gibi temel gıda ürünlerine getirilen zamlarla fiyatlar hızla yükseldi. Alım gücü düşen vatandaş, temel gıda ürünlerine erişmekte güçlük çekti. Süt fiyatları 10 liranın üzerine tırmanırken, sıvıyağ fiyatları 150 liranın üzerine çıktı.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik önlem paketiyle birlikte kur fiyatları sert düşüş yaşadı. 18 liraya kadar tırmanan dolar 11 lira seviyelerine kadar gerilerken, euronun değeri ise 13 liraya kadar düştü. Bununla birlikte Türk lirası yüzde 35’in üzerinde değer kazandı.

Türk lirasının yaşadığı değer kazancıyla birlikte vatandaşlar kur fiyatlarındaki düşüşün etiketlere ne zaman yansıyacağını merakla bekleme başladı. Özellikle gıda ürünlerindeki zamların geri alınmasını talep eden vatandaşlar, market ürünlerinden açıklama beklerken; Türkiye’nin en değerli market zincirlerinden biri olan BİM’in yetkilileri, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ZAMAN ALACAK GİBİ DURUYOR

Konuyla ilgili Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı, aynı zamanda BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç açıklamalarda bulundu. Aykaç, kur fiyatlarındaki sert düşüşün olumlu olduğunu belirtti. Marketlerde yer alan ürünlerin değerini alış fiyatlarının belirlediğini aktaran Aykaç, kur fiyatlarının düşüşüyle reyonlarda yer alacak ürün etiketlerinin de düşeceğini ancak bunun zaman alacağını kaydetti.

HERKES DESTEK VERMELİ

Aykaç, reyonlarda yer alan birçok üründe arz sıkıntısı yaşandığına değindi. Arzla birlikte oluşan ambalaj ve kağıt gibi sorunlarında market zincirleri için ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Aykaç, tüketicilerin son dönemdeki talep artışının da tedarik zincirini sekteye uğrattığını, dolayısıyla arz talep dengesinin bozulduğunu açıkladı. Üretimin ekonomideki sıkıntılarla birlikte öneminin arttığına değinen Aykaç, perakendecilerin yoğun çaba sarf ettiğini, vatandaşı rahatlatabilmek için herkesin destek vermesi gerektiğini duyurdu.

DENETLEMELER ARTTIRILACAK

Öte yandan hükümet yetkilileri kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından etiketlerin değiştirilmesi gerektiği kanısında. Kur fiyatlarındaki artış döneminde hızla zam yapıldığını belirten hükümet yetkilileri, kur fiyatlarındaki düşüşün ardından da aynı hızda etiket fiyatlarında indirim uygulanmasını talep ediyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Kuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada denetlemelerin arttırılacağını açıkladı. Tedarik zincirinde yer alan her aşamaya dair denetlemelerin süreceğini belirten Kuş, zincirin halkasında fiyat etiketine etki edecek herkese cezalar verileceğinin altını çizdi.

VİCDAN SAHİBİ HERKES ETİKETLERİ DEĞİŞTİRMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında market zincirlerine seslenerek, “Vicdan sahibi herkes kur fiyatları yükselirken yapılan zammı, aynı şekilde geri almalı.” diyerek market zincirlerine seslendi. Erdoğan, stokçulukla mücadele edileceği gibi ürün fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulayanlar hakkında da cezaların arttırılacağına değindi.

image 17
BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da çeşitli sebeplerle hesabınız kapatılabilir. En sık karşılaşılan hesap kapatma sebebi Instagram ihlalleridir. Instagram ihalelden ötürü kapatılan hesaplar için “Instagram hesabınız ihlalden kapatıldı” mesajı iletir. Instagram’da hesap oluştururken platform belirli kuralların kabul edilmesini talep eder. Bu kurallara aykırı bir durumun oluşması durumunda Instagram hesabınızı kapatabilir. Ancak Instagram’ın kastettiği…

Continue Reading Instagram Hesabım İhlalden Kapatıldı Ne Yapmam Gerekiyor?

Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Kızılay ülkemizde uzun süredir faaliyetini devam ettiren yardım kuruluşlarındandır. Kan bağışı başka kişilerin hastalıklarının tedavisi kullanımında önemlidir. Kan bağışı toplumdaki diğer insanlar için çok önemli ve faydalıdır. Sağlıklı olan kişilerden alınan kanlar depo edilerek uygun şartlarda saklanır. Acil durum olduğunda kan ihtiyacı buralardan karşılanmaktadır. Kan bağışında olmak isteyenler Kızılay’ın kan bağış noktalarına gidilerek kan vermeleri…

Continue Reading Kızılay’a Kan Verdim Sonuçları Nasıl Öğrenirim

Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Günümüzde mobil cep telefonları popüler bir şekilde tercih ediliyor. Her alanda işlem yapılmasını sağlayan cep telefonlarında son dönemlerde bir takım terimler ortaya çıkıyor. Bu terimler arasında ise hücre yayını nedir nasıl açılır ve kapatılır konuları yer alıyor. Uzmanlar tarafından ele alınan bu konuya dair yapılan analizlerde ise çok net yanıtlar ortaya çıkıyor. Hücre yayını İngilizce…

Continue Reading Mobil Cihazlarda Hücre Yayını Nedir?

Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Fight Club filmi, hem de ülkemizde oldukça ilgi gören ve beğenilmiş bir filmdir. Fakat filmde asıl dikkat çeken Tyler Durden sözleri olmuştur. Birbirinden farklı replikleri ve etkileyici sözleri ile birlikte dünyada ve ülkemizde Gündem olmayı başarmıştır. Bu sözlerin arasından en iyiler seçilerek Türkçe olarak derlenmiştir. Bizler özel insanlar değiliz.Dibe vurmak, gidilen bir hafta sonu tatili…

Continue Reading Dikkat Çeken Tyler Durden Sözleri Türkçe

Onlyfans Nasıl Kullanılır

Onlyfans, özellikle dünyada oldukça popüler olan platformlardan biridir. Türkiye’de çok sık kullanılmasa da şimdilerde ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Dolayısıyla Onlyfans uygulamasının ne olduğu ve nasıl kullanılacağına dair soru işaretleri de her geçen gün daha da artıyor. İçerik olarak genellikle yetişkin içerik üreten kişilerin tercih ettiği bir platformdur. Çünkü erotik video ve fotoğrafların yayınlandığı ve bunun…

Continue Reading Onlyfans Nasıl Kullanılır

Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Başka Instagram kullanıcılarının hesaplarını çalma yöntemleri son dönemin en çok araştırılan konularından biri oluyor. Bu alanda profesyonel hizmet veren firmalar kadar şahıslarda istenilen hesabı alabileceği iddia ediyor. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olmasından dolayı Instagram hesabını çalmanın kesin bir yöntemi yoktur denebilir. Çeşitli deneme yanılma teknikleriyle garantisi olmayan birkaç yöntem Instagram şifresi kırmada etkili olabilir. Şifre…

Continue Reading Instagram Hesap Çalma (İnsta Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.