Kampanyalar

BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

Artan enflasyon ve kur değerleriyle birlikte Türkiye’de hayat pahalılığı hızla yükselirken, yükselişten en fazla etkilenense market ürünleri oldu. Gıdadan, kişisel bakıma, kozmetikten, ev eşyalarına bütün ürünlere peş peşe zam yapıldı. En fazla zam ise temel gıda ürünlerine yapıldı.

Un, şeker, süt, sıvıyağ gibi temel gıda ürünlerine getirilen zamlarla fiyatlar hızla yükseldi. Alım gücü düşen vatandaş, temel gıda ürünlerine erişmekte güçlük çekti. Süt fiyatları 10 liranın üzerine tırmanırken, sıvıyağ fiyatları 150 liranın üzerine çıktı.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik önlem paketiyle birlikte kur fiyatları sert düşüş yaşadı. 18 liraya kadar tırmanan dolar 11 lira seviyelerine kadar gerilerken, euronun değeri ise 13 liraya kadar düştü. Bununla birlikte Türk lirası yüzde 35’in üzerinde değer kazandı.

Türk lirasının yaşadığı değer kazancıyla birlikte vatandaşlar kur fiyatlarındaki düşüşün etiketlere ne zaman yansıyacağını merakla bekleme başladı. Özellikle gıda ürünlerindeki zamların geri alınmasını talep eden vatandaşlar, market ürünlerinden açıklama beklerken; Türkiye’nin en değerli market zincirlerinden biri olan BİM’in yetkilileri, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ZAMAN ALACAK GİBİ DURUYOR

Konuyla ilgili Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı, aynı zamanda BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç açıklamalarda bulundu. Aykaç, kur fiyatlarındaki sert düşüşün olumlu olduğunu belirtti. Marketlerde yer alan ürünlerin değerini alış fiyatlarının belirlediğini aktaran Aykaç, kur fiyatlarının düşüşüyle reyonlarda yer alacak ürün etiketlerinin de düşeceğini ancak bunun zaman alacağını kaydetti.

HERKES DESTEK VERMELİ

Aykaç, reyonlarda yer alan birçok üründe arz sıkıntısı yaşandığına değindi. Arzla birlikte oluşan ambalaj ve kağıt gibi sorunlarında market zincirleri için ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Aykaç, tüketicilerin son dönemdeki talep artışının da tedarik zincirini sekteye uğrattığını, dolayısıyla arz talep dengesinin bozulduğunu açıkladı. Üretimin ekonomideki sıkıntılarla birlikte öneminin arttığına değinen Aykaç, perakendecilerin yoğun çaba sarf ettiğini, vatandaşı rahatlatabilmek için herkesin destek vermesi gerektiğini duyurdu.

DENETLEMELER ARTTIRILACAK

Öte yandan hükümet yetkilileri kur fiyatlarındaki sert düşüşün ardından etiketlerin değiştirilmesi gerektiği kanısında. Kur fiyatlarındaki artış döneminde hızla zam yapıldığını belirten hükümet yetkilileri, kur fiyatlarındaki düşüşün ardından da aynı hızda etiket fiyatlarında indirim uygulanmasını talep ediyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Kuş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada denetlemelerin arttırılacağını açıkladı. Tedarik zincirinde yer alan her aşamaya dair denetlemelerin süreceğini belirten Kuş, zincirin halkasında fiyat etiketine etki edecek herkese cezalar verileceğinin altını çizdi.

VİCDAN SAHİBİ HERKES ETİKETLERİ DEĞİŞTİRMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında market zincirlerine seslenerek, “Vicdan sahibi herkes kur fiyatları yükselirken yapılan zammı, aynı şekilde geri almalı.” diyerek market zincirlerine seslendi. Erdoğan, stokçulukla mücadele edileceği gibi ürün fiyatlarına fahiş fiyatlar uygulayanlar hakkında da cezaların arttırılacağına değindi.

image 17
BİM fiyatların düşeceği tarihi duyurdu!

Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

Dei Coin, tüm blok zincirlerine bağlanan; kripto varlıkları arasında köprü görevi gördüğü düşünülen stable coindir. Deus ile kullanıcılar başka bir blok zincirine para gönderebilir ayrıca herhangi bir kayma yaşanmadan talepte bulunabilirler. Dei Coin Nedir? Deus olarak bilinen Dei Coin, açık kaynaklı ve izinsiz olarak algoritmik çapraz zincir kesirli rezerv görevi gören stabil bir coindir. Serbest…

Continue Reading Dei Coin Geleceği 2022 – Deus Coin Yorum

BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Binance USD olarak bilinen BUSD, dünyanın önde gelen kripto borsaları arasında yer edinen Binan borsası ve Paxos’un ortaklığı ile sunulan ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin resmi para birimi dolara sabitli kripto birimi olarak tanımlanabilir. BUSD Nedir? BUSD, kripto varlıktır. Binance USD olarak bilinen kripto varlık Binance ve Paxos ortaklığı ile geliştirilerek borsalara sunulmuştur. Ayrıca BUSD, New…

Continue Reading BUSD Coin Geleceği 2022 – BUSD Coin Yorum

Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

İnternet en hızlı şekilde gerekli bilgilere erişmemizi sağlayarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Birçok farklı alan için yüzlerce bilgi veren platform bulunmaktadır. Bilgilere ulaşabilmek içinse platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap oluşturmak yeterli olacaktır. Bilgi Paylaşım Siteleri Farklı alanlar için yüzlerce bilgi veren aracı platformlar bulunmaktadır. Bilgilere erişebileceğiniz bazı siteler şunlardır: E-Ödev E-ödev platformu öğrencilerin birbirlerine soru sorabildikleri bir…

Continue Reading Bilgi Alıyorum Bilgi Paylaşım Platformu

Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Kripto varlıklarına yatırım yapanların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Ancak gösterilen talebin artması Bitcoin ve alt coinlerde dengesiz bir grafiğin ortaya çıkmasına sebep oldu. Hafta içerisinde piyasalarda yaşanan hızlı düşüş ise en çok Terra Luna’yı etkilemiş durumda. Yaşanan düşüşle birlikte Luna bir haftalık süreçte yüzde 90 değer kaybetti. Terra Coin Nedir? Luna, Terraform Labs…

Continue Reading Terra Luna Fiyat Tahmini 2022 | LUNA Coin Geleceği

Messenger Dondurma Linki 2022

Messenger, Facebook platformunun kullanıcıları arasında sohbet edebildikleri ve hikaye paylaşımı yapabildikleri bir uygulamasıdır. Uygulama Facebook hesabıyla birlikte kullanılabilmektedir. Messenger uygulaması Whatsapp ve Telegram gibi farklı sohbet uygulamalarının ortaya çıkmasıyla birlikte önemini her geçen gün yitirmektedir. Bu sebeple kullanıcılarda cihazlarında depolama alanları ayırabilmek için Messenger uygulamasındaki hesaplarını dondurmak istemektedir. Messenger Dondurma 2022 Messenger uygulamasında bulunan hesabınızı…

Continue Reading Messenger Dondurma Linki 2022

WhatsApp Web Çıktı Alma

Whatsapp kullanıcılarına sohbet etme imkanı tanıyan ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir uygulamadır. Öyle ki yazışarak, görüntülü veya sesli olarak farklı şekillerde iletişim imkanı tanıyan platform, konum göndermek, hikaye paylaşma, durum bildirme gibi farklı özellikleriyle de adından söz ettiriyor. Whatsapp yalnızca sohbet etmek amacıyla kullanılmıyor. İş için gerekli belgelerde Whatsapp uygulamasından kullanıcılara gönderilebiliyor.…

Continue Reading WhatsApp Web Çıktı Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.