Ekonomi

Büyük Tüp Fiyatı 2022 – 12 KG Ev Mutfak Tüpü Fiyatları

Doğalgazın bulunmadığı hanelerde ve işletmelerde tüp kullanımı devam ediyor. Belli bir ömrü olan tüp, her ay düzenli olarak satın alınması gerekebiliyor. Büyük tüplerin ağırlığı ise ortalama olarak 12 kg’dır. Hanelerin daha ekonomik olması açısından tercih ettikleri büyük tüplerin piyasadaki fiyat skalasını inceledik.

12 Kg Tüp Fiyatları

Tüp fiyatları tüpün ağırlığına, niteliğine, markasına ve bölgenin şartlarına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Haneler ve işletmeler ekonomik olması sebebiyle genellikle büyük tüp kullanımına yönelmektedir. Büyük tüplerin ağırlığı ise ortalama olarak 12 kg’dır. Büyük tüplerin fiyatları ise tüpün markasına ve şehrine göre farklılık gösterebilir.

tup fiyatlari 2022
Büyük Tüp Fiyatı 2022 – 12 KG Ev Mutfak Tüpü Fiyatları

Büyük Tüp Fiyatı

Büyükşehirlerdeki büyük tüp fiyatlarını inceledik. 2022 yılında güncel haliyle 12 kg ağırlığındaki mutfak tüplerinin fiyatları şu şekildedir:

Ankara Tüp Fiyatları

  • Aygaz 12 KG ev tüpü – 280 lira
  • Milangaz 12 KG ev tüpü – 260 lira
  • İpragaz 12 KG ev tüpü – 270 lira

İstanbul Tüp Fiyatları

  • Aygaz 12 KG ev tüpü – 282 lira
  • Milangaz 12 KG ev tüpü – 265 lira
  • İpragaz 12 KG ev tüpü – 279 lira

İstanbul ve Ankara’da aynı markalara ait 12 kg ağırlığındaki büyük mutfak tüplerinin fiyatlarını karşılaştırdık. Farklı bölgelerde onlarca farklı marka bulunmaktadır. Ayrıca bu markalarda listede yer alan fiyatlardan daha uyguna veya daha pahalıya tüp bulabilmeniz mümkündür.

Boş Tüp Fiyatları Ne Kadar?

Tüp işletmelerinden boş tüpte satın alabilirsiniz. Aldığınız boş tüpleri akaryakıt istasyonlarında uygun fiyata doldurabilirsiniz. 12 kg ağırlığındaki boş tüp fiyatları markasına bağlı olarak genellikle 45 lira ile 65 lira arasında farklılık göstermektedir.  Akaryakıt istasyonlarına giderek aldığınız tüplere gaz doldurabilirsiniz. Genellikle 50 ile 100 lira arasındaki gaz dolumu 12 kg ağırlığındaki tüpler için yeterli olacaktır.

Aygaz Tüp Fiyatları 2022 – Tüp Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.