BilgiTeknoloji Haberleri

Cep Telefonu ile Kıble Yönü Bulma

Cep telefonu ile kıble yönü bulma yöntemleri bulunmaktadır. Android ve IOS cihazlar için kıblenin rahatlıkla bulunabileceği uygulamalar piyasaya sunulmuştur. İnternetin bulunduğu her an ve her noktadan bu programlar vasıtasıyla kolaylıkla kıble yönünü tespit edebilirsiniz. Kıble yönünü bulabileceğiniz piyasanın önde gelen programlarını listeledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Kıble Bulma Pusulası-

Kıble Bulma Pusulası yardımıyla yalnızca bulunduğunuz konum için değil farklı konumlarda da kıbleyi tespit edebiliyorsunuz. Bu sayede yalnızca kendiniz için değil, sevdikleriniz için de kıble yönünü bulabiliyorsunuz.

Kıble ve Pusula 3D-

Kıbleyi 3D yöntemlerle bulmanıza olanak tanıyan uygulamada bu işlemi çok daha anlaşılır biçimde tamamlayabiliyorsunuz. 3D çizimler vasıtasıyla kıbleyi diğer programlara kıyasla daha kolay tespit etmenize olanak tanıyor.

Türkiye Kıble Bulucu-

Android cihazlar için indirebileceğiniz uygulamayla Türkiye’nin her noktasında kıble tespiti yapabiliyorsunuz. Bulunduğunuz konumda uygulama ekranını ve internet bağlantınızı açmanız yeterli olacaktır.

Namaz için Kıbleyi Göster

Namaz kılmadan önce kıblenin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekiyor. Ancak seyahat halindeyken veya misafirlikteyken kıble bilinemeyebiliyor. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte Android ve IOS cihazlar için üretilen kıble göstermek uygulamalarından yardım alarak kıbleyi dakikalar içerisinde tespit edebilirsiniz.

Kıbleyi Gösteren Pusula

Pusula ile kıble tespit edilebiliyor. Pusulası olanlar bu imkandan faydalanarak kıbleyi bulabilirler. Ancak pusulası olmayanlar için geriye tek bir seçenek kalıyor. Teknolojinin imkanlarından faydalanarak kıbleyi dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz.

Kıble Yönü Bulma Uygulamaları Nasıl İndirilir?

Kıble yönü bulma uygulamalarını cihazlarına indirmek isteyenler şu adımları takip etmelidir:

Android cihazlar için

  • Google Play Store mağazasını açın
  • Yukarıda liste halinde verilen uygulamalardan herhangi birini arama paneline yazın
  • Uygulamayı bulun ve ‘İndir’ seçeneğine tıklayarak cihazınıza yükleyin
  • Gerekli kurulum işlemlerini yapın

IOS cihazlar için

  • App Store mağazasını açın
  • Listedeki uygulamalardan IOS ile uyumlu olanlardan herhangi birini arama paneline yazın
  • Uygulamayı bulun ve ‘Yükle’ seçeneğine dokunarak cihazınıza indirin
  • Gerekli kurulum işlemlerini yapın

Ramazan Kolisi Fiyatları 2022 – BİM, A101, ŞOK, Migros Ramazan Kolisi Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.