Bilgi

Elon Musk Twitter’ı Satın mı Aldı? Elon Musk Twitter’ı Ne Kadara Satın Aldı?

Dünyanın önde gelen girişimcilerinden Elon Musk, kısa bir süre önce dev sosyal medya platformu Twitter’dan hisse satın almıştı. Satın alma işleminin ardından Twitter hakkında bazı eleştirilerde bulunan Elon Musk, Twitter Yönetim Kurulu ile de rekabet içerisine girişti. Önce hisselerini arttırma kararı alan Musk, yönetim kurulu ile yaşadığı rekabetin ardından Twitter’ın tamamını satın almaya karar verdi.

14 Nisan’da Teklifte Bulundu

Musk, öncelikle borsalar vasıtasıyla Twitter platformunun yüzde 9,2’lik payını satın aldı. Satın alma işleminin ardından payını arttırmak için girişimlere başlayan Musk, 14 Nisan tarihinde şirketin tüm hisselerini satın almaya karar verdi.

Geriye kalan yüzde 90,8’lik pay için hisse başına 54,2 dolar teklifte bulunan Musk’ın bu teklifi Twitter Yönetim Kurulu tarafından değerlendirmeye alındı. Bugün itibarıyla Twitter Yönetim Kurulu tarafından da onay alınan teklifle birlikte Twitter’ın tüm hisselerini satın alan Musk, sosyal medya hesabından gelişmeleri duyurdu.

‘Twitter’ı Her Zamankinden Daha İyi Hale Getireceğim’

Musk, Twitter Yönetim Kurulu tarafından onay verilen satış işlemlerinin ardından ‘Yess!!!’ paylaşımında bulundu.

Gelişmeleri takipçileriyle paylaşan ünlü iş insanı, “İfade özgürlüğü demokrasinin yapı taşıdır. Twitter tüm insanlığın geleceğini etkileyecek hayati konuların tartışıldığı dijital dünyanın meydanıdır. Bu mecradaki algoritmaları açık kaynak haline getirmeyi, spam botlarını ortadan kaldırmayı, herkesin kimliğini doğrulamasını ve Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmeyi hedefliyorum. Muazzam potansiyeli olan bu platformla çalışmayı heyecanla bekliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Elon Musk Twitter’ı Ne Kadara Satın Aldı?

Halihazırda Twitter platformunun yüzde 9,2’lik payını elinde bulunduran Musk, kalan yüzde 90,8’lik pay için toplamda 44 milyar dolar ödeme yapacak. Musk, 14 Nisan tarihinde teklifte bulunmuş ve teklifin ardından Twitter Yönetim Kurulu tarafından verilecek yanıtı beklemeye başlamıştı. Twitter Yönetim Kurulu’nun öncelikle Musk’ın elindeki hisseleri de almayı planladığı ancak bugün itibarıyla Musk tarafından gönderilen 44 milyar dolarlık teklifi kabul ettiği belirtiliyor.

Dogecoin Yükselişe Geçti

Musk’ın, Twitter platformunu satın almasıyla birlikte Dogecoin’de hızla yükselişe geçti. Bir süredir kripto piyasalarındaki durgunluk Dogecoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte sona erdi. Piyasalardaki hareketlenmenin Musk’ın, Twitter platformunda ödeme ve bağış işlemleri için Dogecoin’in kullanılacağını açıklamasından ötürü kaynaklandığı düşünülüyor.

Dogecoin Fiyat Tahmini – Dogecoin Yükselir mi – DOGE 2022’de 0,50$’a Çıkar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.