Yaşam

Elon Musk’tan, Putin’e ağır sözler: Korkuyorsa sadece sol elimi kullanacağım

SpaceX ve Tesla gibi dünyanın önde gelen iki teknoloji şirketinde CEO olan ve günden güne popülerliğini arttıran Elon Musk geçtiğimiz günlerde Rus lider Vladimir Putin’i teke tek dövüşe davet etmiş, Elon Musk’ın bu daveti dünya basını tarafından ilgi görmüştü. Ancak Moskova, Musk’ın teklifinin ardından sessizliğini korudu.

Musk’a Rusya’nın eski başbakan yardımcısı Dmitry Rogozin yanıt verdi. Elon Musk’ın Twitter hesabını etiketleyerek, “Tuvaletten çık, ondan sonra konuşalım.” yanıtını veren Rogozin’e, Elon Musk’tan herhangi bir cevap gelmedi. Ancak Rogozin’in paylaşımının ardından Çeçen lider Kadirov’da bir paylaşımda bulundu.

Kadirov, Elon Musk’a Tavsiyelerde Bulundu

Çeçen lider Kadirov, Vladimir Putin’e teke tek dövüş teklif eden Elon Musk’a tavsiyelerde bulundu. Telegram hesabından bir yazı paylaşan Kadirov, Elon Musk’a ‘Elona’ lakabıyla seslendi.

Musk’ın, Vladimir Putin ile farklı sıkletlerde olduğunu belirten Kadirov, “Bu farklılığın sebebi Judo ya da farklı bir dövüş sanatından ötürü değil. Sen bir iş adamı olarak kırmızı köşede, Putin ise bir siyasetçi olarak mavi köşede mi olacak? ABD başta olmak üzere batıya korku salan Vladimir Putin seni ringde öldüresiye döverken bu durum sportmenlik dışı gözükecek. Bu sebeple kibar Elona, kendini kaslandırmalı ve güçlendirmelisin. Sana Çeçenistan’da bulunan birkaç merkezde eğitim almanı tavsiye ediyorum.” dedi.

kadirov elon
elon musk’tan, putin’e ağır sözler: korkuyorsa sadece sol elimi kullanacağım 4

Elon Musk’tan Yanıt Gecikmedi

Elon Musk ise Çeçen liderlin teklifine teşekkür ederek, “Bahsettiğiniz eğitim bana fazlasıyla avantaj sağlar. Bu durumda Putin ile aramızda fark oluşur. Putin, benimle ringe çıkmaktan korkuyorsa sadece sol elimi kullanacağımın bilinmesini isterim. Üstelik ben solak değilim.” yanıtını verdi.

Elon Musk bu atışmanın ardından sosyal medya hesaplarındaki adını Elona Musk olarak güncelledi.

elon musk aciklama
elon musk’tan, putin’e ağır sözler: korkuyorsa sadece sol elimi kullanacağım 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.