Ekonomi

Emeklileri sevindirecek: Emekli aylığına ek 2 bin 750 lira ödeme yapılacak

Bankaların hedef olarak belirledikleri en değerli kitle 13 milyonun üzerindeki emekliler oluyor. Emekli müşterileri için fırsat niteliğinde kampanyalar oluşturan ve var olan kampanya şartlarını daha avantajlı hale getiren bankalar daha fazla emekli müşteri kazanabilmek için rekabet içerisine girmiş durumda.

Türkiye Ekonomi Bankası, emeklileri yakından ilgilendiren bir duyuru yayımladı. Emekli aylığını TEB’e taşıyanlara maaşa ilave bir defaya mahsus olmak şartıyla promosyon ödemesi yapılacağını açıklayan banka, kampanya detaylarını da paylaştı. TEB, 3 yıl kalma sözü veren emeklilere 2 bin 750 liraya varan ödeme yapılacağını duyurdu.

Kampanya Detayları

TEB, emekliler için oluşturduğu promosyon kampanyasının detaylarını açıkladı. TEB, emekli aylığını TEB’e taşıyan, ilk kez emekli aylığı alacak olan veya TEB müşterisi olmasına karşın taahhüt süresi dolan emeklilerin 3 yıl kalma sözü vermeleri şartıyla 2 bin 750 liraya varan promosyon ödemelerinden faydalanabileceklerini duyurdu. Birçok banka 3 yıl kalma sözünün yanı sıra otomatik fatura ödeme talimatının verilmesini de talep ediyor. Ancak TEB kampanya olanaklarından faydalanmak isteyenlerden yalnızca 3 yıllık taahhütnameyi kabul etmelerini talep ediyor.

Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

Kampanya şartlarını da paylaşan TEB promosyon ödemelerinin emekli aylığına göre farklılık göstereceğini duyurdu. TEB’in açıkladığı ödeme tutarları şu şekilde:

  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl bin 499 liraya kadar olan emeklilere 500 lira,
  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl bin 500 lira ve 2 bin 499 lira arasında olan emeklilere 525 lira,
  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl 2 bin 500 lira veya daha yüksek olan emeklilere 750 lira,

Ancak var olan promosyon ödemelerine ek bir ödeme daha yapılacağını duyuran banka ek ödemelerin tutarlarını da şu şekilde açıkladı:

  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl bin 499 liraya kadar olan emeklilere bin 350 lira,
  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl bin 500 lira ve 2 bin 499 lira arasında olan emeklilere bin 675 lira,
  • Emekli aylığı geçtiğimiz yıl 2 bin 500 lira veya daha yüksek olan emeklilere 2 bin lira,

Promosyon ödemelerinin toplamı 2 bin 750 lirayı buluyor. Promosyon ödemelerinden faydalanmak isteyenler talep edilen 3 yıllık taahhütnameyi kabul etmek zorunda. Taahhütnamenin kabul edilmesi durumunda ödemeler ay sonunda hesaplara aktarılıyor.

Nasıl Başvurulur?

TEB’in promosyon kampanyasından faydalanmak isteyenler bankanın en yakın şubesine başvuruda bulunabilirler. Buna ilave olarak bankanın müşteri temsilciliği ile de görüşme sağlanarak, temsilci tarafından yönlendirilecek adımların uygulanmasıyla da promosyon kampanyasına başvurulabilir. Müşteri temsilcisiyle görüşme gerçekleştirmek isteyenler 0850 200 0666 numaralı hattı arayabilirler.

Başvuru Sayfası

Başvuran emekliye maaşa ek 2 bin 500 lira ödeme yapılacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.