Personel Alımları

Finlandiya’da 31 Bin TL Maaşla İşçi Alıyor !

Geçtiğimiz ay Finlandiya’da iş gücü ihtiyacı açıklandı. Böyle olunca ülkede Finlandiya iş imkanları araştırılmaya başlandı. Talented Solutions ajansından işe alım görevlisi Saku Tihverainen, işe alım süreci hakkında bazı açıklamalarda bulundu. İşe alım konusunda, fazla sayıda insana ihtiyaç duyduklarını bilgisini verdi. Ayrıca devletin yaptığı açıklamada ise göçmen alımlarının iki katına çıkarılması gerektiği duyuruldu. Yani yıllık 20 bin ve 30 bin arasında göçmen işçiye tekabül ediyor. Ayrıca Türkiye’den talep oldukça fazla. Aylık verilecek ücret ise 31 bin 771 TL olacak. Bu da pek çok vatandaş tarafından ilgi uyandıran bir miktardır.

İşe Alım Yapılacak Olan Pozisyonlar

İş gücü alımı açıklandıktan sonra, hangi sektörlerde alanların açık olduğu pek çok kişi tarafından ilgi çekmiştir.

Finlandiya, pek çok sektörde iş gücü alımına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Yapılan açıklamalar doğrultusunda, en çok hizmet ve sağlık sektöründe alımların olacağı duyuruldu. Ayrıca bunlara ek olarak, hasta bakıcı, sosyal hizmetler uzmanı, hemşire, yaşlı bakım hemşiresi ve ana okulu öğretmeni ihtiyacı olduklarını duyurdular. Toplamda 8 bin civarı hemşire, 2 bin 700 sosyal hizmetler uzmanı ve 4 bin kadar ana okulu öğretmenine ihtiyaç duyduklarını belirttiler. Bu doğrultuda bir başvuru yapılması mümkündür. Verilecek olan maaş ve sağlanan imkanlar oldukça güzel bir düzeydedir. Bu yüzden sadece Türkiye değil pek çok ülkeden talep vardır. Ayrıca iş imkanı açılan sektörlerde, çalışılması mümkün ve ilgi duyulan alanlardır.

Bunun nedeni ise hem verilen ücretin yüksek miktarda olması hem de sosyal olanakların iyi olmasıdır.

Finlandiya Başvuru ve Maaş

Finlandiya’da örneğin, aşağıdaki işleri yapanların çalışma gerekçeli oturma iznini almaları gerekiyor;

  • aşçılar
  • temizlikçiler
  • evişi yardımcıları ya da çocuk bakıcıları

Finlandiya Başvuru ekranı ve daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz: Finlandiya işçi alımları

Finlandiya’da ki profesyonel mühendisler birliği, mühendis istihdam eden işletmelerin, alım konusunda sorun yaşadığını bildirdi.

Ülkede çalışacak olan tüm vatandaşlara en az 2 bin 259 Euro maaş verileceği açıklandı. Bu maaşın karşılığı Türkiye’de ki kurun değişim durumuna göre farklılık gösterebiliyor.

Ülke, çalışan her vatandaşa oldukça iyi imkanlar sağlıyor. Ayrıca alınacak olan işçi sayısı da oldukça fazla bir sayıdır.

Finlandiya’da Çalışma ve Yaşam Şartları

Finlandiya’da çalışma saatleri düşüktür. Ayrıca maaşlar yüksektir ve çalışma saatlerinde esneklik söz konusudur. Tüm bunlara ek olarak sosyal güvenlik katkıları da bulunuyor. Tüm bu özellikleri ile insanları cezbeden Finlandiya’ya başvuru yapmak için Monster ve Eurojobs  gibi siteler üzerinden başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra şirketlere direk olarakta başvuru yapabilirsiniz.

Finlandiya yaşam şartları olarak oldukça gelişmiş bir ülkedir. Ayrıca dünyada iki kez üst üste en mutlu ülke seçildi. Ülke de yaşam şartları oldukça kalitelidir. Bu yüzden de göçmenlik olarak çok fazla talep görüyor.

Finlandiya Neden Dünyanın En Mutlu Ülkesi

Ülkede genelde insanlar vaktinin çoğunu dışarda geçirir. Finlandiya topraklarının yüzde 70 i ormanlardan oluşur. Böylece bol bol doğa yürüyüşü yapmak ve bisiklet sürmek mümkündür. Doğada vakit geçirmek de insanlara oldukça iyi geliyor.

Ayrıca ülkedeki her vatandaş için, çocuk sahibi oldukları zaman belirli miktarlarda ödenek sağlanır. Genellikle bu ödenek çocuklar 17 yaşına gelene kadar devam eder.

Ülkede sosyal yaşam ve spor dalları oldukça geniştir. Özellikle binicilik sporu fazlasıyla gelişmiştir. Ayrıca ülkede yaşayan her vatandaşa internet erişimi imkanı sağlanır. Farklı ülkelerden gelen kişilere de bu imkan sunulur.

Yaşam şartlarının oldukça iyi olmasının yanı sıra mutfak konusunda da oldukça zengin bir ülkedir. Finlandiya, dünya çapında ki en çok sevilen yiyecekleri barındıran bir ülkedir. Tüm bu şartlar göz önüne alındığında ülkede ki yaşayan insanlar genel olarak mutludur.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.