Ekonomi

Cumhurbaşkanı kararı açıkladı! İşçilere yatırılacak tutar belli oldu

Kamuda çalışan personellere yatırılacak ek ödeme ve ikramiye tutarları açıklandı. SGK’de 4D olarak çalışanlara yapılacak ikramiye ve ek ödemelerin ilk taksiti ne kadar olacak? Hangi işçilere tediye ödemesi yapılacak? Alınan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. İşte detaylar…

İlk Ödemeler 28 Ocak’ta Yatırılacak

Tediye ödemeleri kamuda çalışan işçilere yapılan ikramiye veya ek ödemeler olarak bilinir. Kamu kurumlarında ve belediyelerde çalışmakta olan işçilere 4 taksitte yapılan tediye ödemeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Buna göre alınan karar gereğince ilk ödemeler 28 Ocak 2022’de yapılacak. İlk ödemelerden sonra işçilerin hesaplarına yatırılacak ikinci taksit ise 29 Nisan 2022’de yapılacak. Maden işçileri içinse ödeme tarihleri farklı olacak. Maden işçileri için yapılacak ilk ödemenin tarihi 23 Aralık 2022 olarak açıklandı.

2 Bin 168 Lira Yatırılacak

Tediye ödemelerine ilave olarak 13 günü kapsayan bir ödeme daha yapılacak. 13 günlük ödeme içerisinde mesai, evlilik, çocuk zamları ve primlerle, yardımlar, hafta veya tatil ücretleri yer almayacak. 1 milyon personelin brüt ücreti geçtiğimiz yıl bin 102 lirayken, bu yıl yapılacak ek ödeme tutarı 2 bin 168 lira olacak. Yapılacak ödemelerle birlikte 1 milyon işçi refaha kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı