Personel Alımları

İŞKUR 72 Bin Kişiye İstihdam Desteği Verecek!

İŞKUR Her yıl milyonlarca vatandaşa istihdam desteği veriyor. 2021 yılının bitimine az kalmışken yayımladığı ilanlar ile toplam 72 bin 820 kişiye iş olanağı sağlıyor. Onlarca farklı meslek kolundan binlerce vatandaş kurumun resmi internet sayfası üzerinden yapılabilecek başvurular ile iş sahibi olabilecek.

İŞKUR’un yayımladığı ilanlar arasında sekterlik, hastane personeli, işçi, bekçi, güvenlik personeli, ürün paketleme gibi farklı meslek kolları yer alıyor. Yapılacak alımların bir kısmında KPSS şartı aranırken, bir kısmında ise ilkokul mezunu olmak yeterli oluyor. Ancak alımların genelinde İŞKUR’un başvuruda bulunacak bireylerden talep ettiği şartlar bulunuyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR’un tüm ilanlarında personellerden aradığı şartlar şu şekilde:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaş ve üzerinde olmak,
  • Affa uğrasa dahi hileli iflas, dolandırıcılık, gasp, yaralama, ruhsatsız silah taşıma, casusluk, rüşvet gibi devletin güvenliğini ihlal edici suçları işleyen kişiler ve ilgili suçlardan ötürü soruşturmaya dahil edilen kişiler başvuruda bulunamayacak,
  • En az ilköğretim diplomasına sahip olmak,
  • Emekli, yaşlılık veya malullük aylığı gibi sosyal güvenlik kurumlarının herhangi birinden maaş alan kimseler başvuruda bulunamayacak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştığı halde herhangi bir disiplin suçundan ötürü görevinden alınan kişiler başvuruda bulunamayacak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Her yıl milyonlarca vatandaşa istihdam desteği veren İŞKUR’un yayımladığı ilanlar üzerinden iş sahibi olmak isteyen kişiler kurumun resmi internet sayfası üzerinden gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayarak hesap oluşturmalılar.

Oluşturulan hesapla birlikte kurumun resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanlara başvuruda bulunulabilecek. Ancak, başvuruda bulunurken aranan nitelikler dikkatle okunmalı ve aranan kriterlere uygun bir özgeçmişe sahip olunduğundan emin olunmalıdır. Aksi halde başvurunun geçerli olmayacağını hatırlatalım.

HESAP OLUŞTURMA EKRANI

ALIM YAPILACAK MESLEKLER

İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlar arasında onlarca farklı meslek grubu yer alıyor. İlanlar arasında Web Tasarım Kodlama, Acil Tıp Teknisyeni, Aşçı, Bar Servis Elemanı, Bekçi, Biyomedikal Mühendisi, Büro elemanı, Cankurtaran, Tercüman, Çiftçi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni, Dış Ticaret Uzmanı, Ebe, Hemşire, Elektrik Teknisyeni, Öğretmen, Figüran, Finans Uzmanı, Gemici, Grafiker, Ürün Paketleme, Güvenlik Görevlisi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı, Hayvan Bakıcısı, İç Mimar, İş Güvenliği Uzmanı, Kameraman, Kepçe Operatörü, Kobi Danışmanı, Kuaför, Lojistik Elemanı, Maden Mühendisi, Makam Şoförü, Manav, Matbaa Elemanı, Mimar, Modelist, Muhasebeci, Tezgahtar, Odyolog, Okul Müdürü, Otomotiv Tamircisi, Pide Ustası, Proje Müdürü, Reklamcı, Ressam, Ring Makineci, Sarış Danışmanı, Sekreter, Sınıf Öğretmeni, Sıvacı, Sigortacı, Ütücü, Sürücü Kursu Pist Görevlisi, Şoför, Şube Müdürü, Taksi Şoförü, Tatlıcı, Terzi, Tır-Çekici Şoförü, Treyler Montaj İşçisi, Turizm Danışmanı, Usta Gemici, Web Tasarımcısı, Yazılım Uzmanı gibi birbirinden farklı onlarca meslek kolundan binlerce alım yapılacak. İŞKUR’un 2021 yılına ait son ilanlarıyla birlikte 72 binin üzerinde kişiye istihdam desteği verilmiş olacak.

Meslek grupları gibi başvuru şartları ve maaşlar da farklılık gösteriyor. Genellikle özel sektörlere ait meslek gruplarına yer verildiği için 4 bin liradan başlayan aylık ücretler, 16-17 bin lira seviyelerine kadar tırmanabiliyor. Bununla birlikte mesleklerin aradığı nitelikler de farklılık gösteriyor. Kimi meslekler ilkokul diplomasını yeterli görürken, kimi meslek gruplarıysa lisans derecesinde bir diploma talep ediyor.

İLAN EKRANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.