Bilgi

İŞKUR Evden çalışarak 6 bin lira kazanmak ister misiniz?

İŞKUR, her yıl milyonlarca kişiye istihdam desteği vermeye devam ediyor. Yüzlerce meslek grubuna yönelik iş ilanları yayımlayan kurum, ekonomik şartların getirdiği zorunlulukla iş arayan kişiler için önemli bir duyuru yayımladı. İŞKUR’un yayımladığı duyuruya göre evde çalışarak aylık 6 bin liraya yakın gelir sağlanabilecek. Kurumun bahsettiği meslek gruplarına ev hanımları ve öğrenciler de başvuruda bulunabilecek.

Paketleme İşi Nedir?

İŞKUR, yüzlerce paketleme işçisinin alınacağını duyurdu. Paketleme işi hediyelik eşya, çeyizlik, oyuncak ve benzeri birçok farklı sektöre yönelik ürünlerin paketlenmesinin yapılması olarak tanımlanabilir. Paketleme işi, evden çalışarak para kazanmak isteyenler için önemli bir meslek grubu. Nitekim birçok işletme evde çalışabilmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca paketleme işi için ortalama aylık ücretler de 2 bin 500 lira ile 6 bin lira arasında farklılık gösteriyor. Bireyin çalışma düzenine göre farklılık gösteren ücretler kimi zaman 6 bin lirayı da aşabiliyor.

Ne Kadar Zaman Gerektiriyor?

Paketleme işine genellikle ek kazanç sağlamak isteyenler başvuruyor. Bu sebeple part-time olarak paylaşılan ilanlara yoğun ilgi gösteriliyor. Günlük 5 saatlik bir zaman ayrılması paketleme işi için yeterli oluyor. Ancak, ev hanımları ve öğrenciler gibi paraya ihtiyacı olan kişiler tüm gün çalışarak 6 bin liraya yakın gelir de elde edebilir. Tüm gün çalışma düzeninde de 8 saat ile 10 saatlik bir çalışma yeterli görülüyor.

Nasıl Başvurulur?

İlgili meslek grubuna başvurarak aylık kazanç elde etmek isteyenler İŞKUR’un resmi internet sayfasına giriş yaparak bir hesap oluşturmalılar. Hesap oluşturulurken özgeçmiş bilgileri talep edilmektedir. Bu bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, İŞKUR’a gönderilmelidir.

Hesap oluşturulduktan sonra ana sayfada yer alan arama kısmına Paketleme İşiyazılmalıdır. Arama yapıldıktan sonra ise ilgili meslek grubuna yönelik yayımlanan ilanlara göz atabilirsiniz. Size en uygun olan ilana ‘Hemen Başvur’ seçeneğine tıklayarak başvurabilirsiniz. Başvuruda bulunurken çalışma koşullarını okumanızda fayda var. Nitekim tüm ilanlar evde çalışma şansı sunmuyor. Kimi işletmeler iş yerinde çalışacak personel arıyor.

Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.