Teknoloji Haberleri

Netflix Yıllık Ücreti 2022

Netflix yıllık ücreti 2022 yılı için belirli paketler içeriyor. Bu sene geçen seneye göre fiyat tarifeleri daha zamlı şekilde sunuluyor. Geçtiğimiz sene aylık 17.99 TL den satışa sunulmuştu. 2022 Mart ayından itibaren ise 26.99 TL olarak satışa sunulacaktır. Standart paket ücretleri ise 40.99 TL olarak sunuluyor. Özel paket hizmeti ise 54.99 TL olarak hizmete çıkmıştır.

Netflix Temel Paket İçeriği

26.99 TL’den sunulan bu pakette bazı özellikler öne çıkıyor. Aynı anda bir cihazdan izlenme sağlanıyor. Sınırsız film ve dizi izlemek mümkündür.

Bir cihazdan ya da telefondan içerik indirilebilir. TV, mobil ve diğer cihazlarda da kullanılabilen bir pakettir.

netflix ucretleri 2022
Netflix Yıllık Ücreti 2022

Netflix Standart Paket

41 TL’den sunulan bu paket, aynı anda iki cihazdan da izlenebiliyor. İki cihaz ya da telefondan içerik indirmek mümkündür. Sınırsız film ve dizi izlenebilir. TV, mobil ve diğer cihazlardan izlenebilir. HD olarak izlenebilir.

Netflix Özel Paket

Aynı anda dört cihazdan izlenebilir. Dört telefon ya da cihazdan izlemek mümkündür. Sınırsız film ve dizi İzlemek mümkündür. HD İzlemenin yani sıra ultra HD İzlemek de mümkündür. Aylık paket fiyatı 55 TL’dir.

Netflix Üyelik Ücreti Öğrenci

Netflix üyelik ücreti öğrenciler için ek indirimi bulunmuyor. Tüm paketler kişilere eşit şekilde satışa sunuluyor. Öğrenciler için önerilen paket genelde temel paket içeriğidir. Fiyat olarak diğer paketlere göre daha ekonomiktir.

Netflix İki Ya Da Dört Kişilik Üyelik Ücreti

Netflix iki kişilik üyelik ücreti 41 TL’dir. Dört kişilik üyelik ücreti ise 55 TL’dir. Netflix iki kişilik paket, standart paket olarak isimlendiriliyor. Bu pakete abone olarak, görüntü kalitesi 1080 p ye ulaşmış olur.

Bu görüntü kalitesi ile izlenen tüm dizi ve filmler, oldukça güzel bir kalitede izlenebilir.

Netflix Paket Fiyatı 2022

Netflix paketleri, temel paket, standart paket ve özel paket olarak üç şekilde sunuluyor. Temel paket 27 TL, standart paket 41 TL, özel paket ise 55 TL olarak sunuluyor.

Üç Netflix paketi planı da farklı şekilde sunuluyor. Paketler arasında genel olarak çözünürlük farkı ve cihaz sayısından izleme özelliği farkı bulunuyor. Bu yüzden alınacak paket bu özellikler düşünülerek alınır. Netflix alınacak olan ev kalabalık bir nüfusa sahipse eğer, özel paket alarak pek çok cihazdan izleme şansı bulunabilir.

Netflix Hesap Silme

Netflix hesap silmek için sırayla bazı noktaları uygulamak gerekir. Öncelikle Netflix.com/cancelplan adresine erişim sağlanır. Daha sonra adreste bulunan üyelik iptali kısmına tıklanır.

Bu şekilde üyeliği silmek mümkündür. Ayrıca hesabın kalıcı olarak silinmesi için privacy@netflix.com adresine ayrıntılı bir mail ileterek de hesap tamamen silinir.

Netflix Profil Silme

Netflix profil silmek oldukça kolay bir işlemdir. Herhangi bir tarayıcı üzerinden Netflix hesabına giriş yapılır. Daha sonra profil yönetim kısmına erişim sağlanır. Silinmek istenen profilin üzerinde düzenle kısmına tıklanır. Ardından profili sil seçeneği ile profil silinmiş olunur.

Telefondan Netflix İptal Etme

Telefondan Netflix iptal etmek için direk uygulama üzerinden yapılması mümkündür. Uygulama üzerinden Netflix hesabına giriş yapılarak, üyelik iptal edilebilir. Oldukça kolay bir işlemdir.

Netflix Üyelik İptali Para İadesi

Netflix üyelik iptalinde para iadesi bulunmuyor. Netflix kullanım süresi boyunca ödeme planı aktifse, kullanılan süre zarfında ki ödemeler kişinin kartından çekiliyor.

Kişi son ödemeyi yaptıktan sonra üyelik iptali gerçekleştirdiyse, ücret iadesi yapılmaz. Son ödeme tarihine kadar kullandıktan sonra üyelik iptali yapılabilir. Dilenen şekilde iptal edilmesi mümkündür.

Netflix Bedava Premium Hesaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.