Altın Fiyatları

Piyasa Uzmanı İslam Memiş Altın Yatırımcılarını Uyardı: O Seviyeyi Bekleyin

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son dönemde yaptığı tahminlerle ve tahminlerinin doğruluğu ile gündemde yer ediniyor. Memiş’ten altın yatırımcılarına yeni tavsiyeler geldi. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan siyasi kriz neticesinde yükselişe geçen altın fiyatlarını değerlendiren Memiş, yakın zamanda oluşabilecek tablo hakkında yatırımcıları uyardı.

1450 Lira Seviyeleri Beklenmeli

Piyasa hakkında yorumlarda bulunan birçok uzman altın fiyatlarının yakın gelecekte 1000 lira seviyelerini aşacağını söyledi. Memiş’te bu görüşe katılıyor. Ancak yatırımcıları uyaran İslam Memiş, gram altının 1450 lira seviyelerine yükselebileceğini ve yatırımcıların da bu destek noktasını hedef olarak belirlemesi gerektiğini belirtti. Memiş, “2000 dolar seviyelerine kadar yaklaşan ons altınım var ne yapmam gerekiyor? Bir kere kesinlikle Türk lirası ile işlem yapmamam lazım. Bizim Türk lirası ile değil, parite ile işimiz var. Gram altında haritamız kesinlikle gram altın için 1450 lira, ons altın içinse 2150 dolar. Beklemeye devam!” ifadelerini kullandı.

Ekonomi ve Enflasyonu Unutturuyorlar

Memiş, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginliği kastederek, “Savaşacak olsalar zaten savaşırlar. Savaşın tarihi mi olur? Yalnızca gerilimi tırmandırıyorlar. Dikkat dağıtarak insanların algılarını bozuyor, dikkatlerini farklı yönlere çekiyorlar. Rusya ile Ukrayna arasında bir gerilim olmamış olsaydı başka bahaneler bularak ekonomiyi ve enflasyonu yine unutturacaklardır.” dedi.

2150 Dolar Seviyelerine Hızla Yükselir

Altının 1900 dolar seviyelerine kadar yükseldiğini hatırlatan Memiş, olası bir savaş durumunda altının ons fiyatında 2150 dolara kadar yükseliş olabileceği belirtildi. Bu durum için kesin konuşamayacağının altını çizen Memiş, savaşın olup olmayacağını Putin’in ve Ukrayna’nın belirleyeceğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.