SON DAKİKA

Yeniteknoloji

Rakamlar oldukça net

Rakamlar oldukça net
Bu haber 24 Mayıs 2023 - 20:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika haberi: Dünyanın gözü Türkiye’de gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinde. 14 Mayıs’ta gerçekleşen ilk turda Başkan Recep Tayyip Erdoğan birinci sırada olurken Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın arkasında kaldı. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek ikinci tur öncesinde seçim anketleri bir kere daha merak edilir oldu.
ALMAN BASINI FAVORİ İSMİ AÇIKLADI
Türkiye seçimleri dünyanın gündeminden de düşmüyor. Neticeları itibarıyla çok eleştiri olan seçimleri yakından takip eden Batılı ülkeler gelişmelerin “son dakika” başlığıyla duyuruyor. Seçim analizleri art arda gelirken Alman basını cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna ilişkin anketleri kamuoyuna duyurdu.
Alman Frankfurter Rundschau gazetesi, yayınladıkları tahmini seçim neticeları haberinde çarpıcı ifadeler kullandı.
“ERDOĞAN AÇIK ARA ÖNDE”
2023 Türkiye seçimlerinin, tüm dünya için fazlaca önemli bulunduğunu ve yakından takip edildiğini vurgulayan Alman gazete, seçimlere hem yurt dışından hem de yurt içinden katılan Türk vatandaşlarının sayısının büyüklüğünden bahsetti.
“Seçimleri kim kazanacak?” başlığını kullanan Frankfurter Rundschau, ikinci tur seçim anketlerinin yarışı açık ara önde götürdüğünü belirtti. Yapılan son anketlerin tamamında Erdoğan’ın liderliğinden bahseden Alman gazete, ilk turda servis edilen anketlere de dikkat çekti.
“KILIÇDAROĞLU’NU ÖNDE GÖSTEREN HERKES YANILDI”
İlk tur öncesi servis edilen, Kılıçdaroğlu’nu önde göstere anketlerin yanıldığını söyleyen Alman gazete, yayınlanan son anketlerde ikinci turun kazananının Erdoğan olduğu bilgisine yer verdi.
Başkan Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na karşı oluşturulan Millet İttifakı’nın, ilk turun peşinden çökmenin eşiğinde bulunduğunu vurgulayan Alman gazete, Kılıçdaroğlu’nun ikinci tur öncesinde “milliyetçilik” kartını oynayarak oy toplamaya çalıştığına da dikkat çekti. Kaynak sabah com tr

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA