Teknoloji Haberleri

Shiba Inu Coin Fiyat Tahmini 2022 – Shiba Inu Geleceği

Shiba Inu Coin Fiyat Tahmini 2022 – Shiba Inu Geleceği, Shıba Inu Ne Kadar Yükselir, Shıba Inu Düşer mi? Tüm bu sorularınızın cevabı yazımızda!

Shiba Inu coin, kripto para piyasasında en popüler birimlerden olmasıyla birlikte 2022 yılında kaç TL olacağı gibi soruları beraberinde getiriyor. Kullanıcılar SHIB’e yatırım yapmadan önce SHIB hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorlar

Shiba Inu Coin Nedir?

Bir internet şakası olarak çıkan doge coinden sonra ‘meme coin’ olarak piyasaya sürülen SHIB aslında shiba inu adını taşıyan bir köpek cinsidir. 2022 yazında Ryoshi takma isimli bir kişi tarafından çıkarılan SHIB kendi internet sitesine göre DogeKiller yani dogeyi alt eden olarak tanıtılmaktadır. Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi ünlü kişilerin Shiba Inu coin hakkında verdikleri demeçler ve attıkları tweetler yüzünden milyonların dikkatini çeken SHIB çıktığı günden beri değerini artırmakta.

Elon Musk ve Shiba Inu coin

Eğer kripto paraların merkezi neresidir dersek tek bir adres sizin için yeterli olabilir.  Elon Musk’ın twitter hesabı bütün kripto para ekosistemi içerisinde en güçlü merkezlerden biri.  Tek bir tweeti ile bir coinin değerinin yarısını dünyadan silebilir. Aynı şekilde sadece bir coinin ismini tweetlese yatırıcılarını iki kat zengin edebilir. Elon Musk 14 Mart tarihinde SHIB alıyorum diye tweetlediğinde SHIB değer olarak rekor kırmış fakat 24 Ekim tarihinde elinde ne kadar SHIB var? diye soran takipçisine none yani hiç cevabını vermiştir. Elinde hiç SHIB bulunmayan Elon Musk yüzünden SHIB büyük miktarda değer kaybetmiştir.

Shiba Inu Coin Geleceği

Shiba Inu coin‘in kendine edindiği amaç; blok zincir teknolojisinin dünya hükümetleri ve şirketler tarafından kullanılmaya başlamasını amaçlamaktadır. Bu misyonunu eğlenceli bir yoldan yapmaya çalışmaktadır. Peki amacını anladığımıza göre SHIB’i gelecekte neler bekliyor? Kripto paralara her geçen gün daha büyük bir ilginin oluşması tüm kripto paraların değerini yükseltmektedir. Bu ilgiden nasibini alan SHIB her geçen gün değerini artırmakta. Shiba Inu Coin‘in geleceği için bir tahminde bulunmak için Vitalik Buterin‘in eylemlerine göz atmakta fayda var.

Vitalik Buterin ve Shiba Inu coin

Ethereum’un kurucusu Buterin’in kişisel kripto cüzdanına 410 trilyon adet SHIB gönderen Shiba Inu coin kurucularının beklenmeyen bu eylemlerinden sonra Buterin hesabında bulunan 410 trilyon doların neredeyse tamamına yakma işlemi uygulamıştı. Piyasadan 400 trilyon adet SHIB yakılınca fiyatlar neredeyse %30 yükseldi. Elinde kalan coinleri covid ile mücadele eden ülkelere bağışlayan Buterin, böyle eylemlerin kendisinden habersiz yapılmamasını istiyor. Tüm bunlara rağmen Shiba Inu coin kurucuları Buterin’in hesabına SHIB göndermeye devam ediyorlar. Bu durum böyle sürerse SHIB gelecek günlerde daha çok değerlenecek gibi gözükmekte.

Shiba Inu Coin Fiyat Tahmini 2022

Her ne kadar meme olsada piyasada 12 milyar Dolar toplam değere sahip olan SHIB, bitcoinin bile neredeyse yarı yarıya değer kaybettiği şu günlerde düşüş eğilimindedir. 2022 yılı içinde Kazakistan’daki ayaklanma gibi olaylar yaşanmaz ise Bitcoin ve diğer altcoinler gibi değeri yükseliş eğilimine girecektir.

Tam fiyat vermek imkânsız olduğu için net bir değer veremiyoruz ama 2022 yılı dünya için ne kadar iyi geçerse SHIB içinde iyi geçecektir. Uzun vadeli yatırım düşünenler için bir şey söylemek gerekirse yabancı kaynaklar SHIB’in 2040 yıllarında 1 dolar değere eşit olacağını tahmin ediyorlar. Buna inanmak veya inanmamak sizin elinizde.

Eğer SHIB’e yatırım yapmak istiyorsanız, diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi iyi araştırma yapmanızı öneririz.  Ayrıca Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi sosyal medyada çok güçlü kişileri takip etmek size anlık kazanç sağlayabilir. Shiba Inu coin kurucularının açıkladığına göre gelecekte sanatçılar tarafından desteklenen NFT pazarı oluşturmayı planlıyorlar. Bu girişim ne kadar çok destek görürse SHIB bir o kadar değer kazanabilir. 

Ayrıca tüm dünyada yaşanan enflasyon dalgası yüzünden yatırımcılar kripto paralar alarak paralarının değerlerini korumaya çalışmakta. Bu durum piyasayı dengesiz hale getirdiği gibi en uygun fiyata SHIB alabileceğiniz fırsatları da size sunmakta. 

Shiba Inu coin Nereden Alınır?

Türk Lirası ile SHIB almak isterseniz ülkemizde kripto para borsası olarak hizmet veren paribu ve btcturk gibi borsalardan satın alabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise Shiba Inu coin’ni kendi sitesinden satın almak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.