Teknoloji Haberleri

snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 – Yeşilay yarışma başvuru ekranı

1920 yılında kurulan ve kurulduğu günden bugüne dek Türkiye’deki sağlıksız alışkanlıklar, bağımlılıklar üzerine çeşitli projelerle birlikte mücadele eden Yeşilay, ‘Kamuya Yararlı Cemiyetler’ arasında yer alan ve sağlıklı bir Türkiye için vazgeçilmez olan bir kurumdur.

102 yıllık tarihiyle milyonlarca kişinin hayatına önemli dokunuşlar gerçekleştiren Yeşilay, küçük yaştaki bireylere de farkındalık yaratabilmek ve bağımlılıkla mücadeleyi henüz küçük yaşlarda başlatabilmek amacıyla 2011 yılından itibaren ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek!’ projesini hayata geçirmiştir. Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabilecekleri yarışmalar düzenlenmiş ve yarışmaların sonucunda 18 farklı alanda belirlenen ödül kazananlara verilmiştir. Yeşilay tarafından oluşturulan yarışma günümüzde de varlığını sürdürmektedir. 2011 yılından beri her sene düzenlenen yarışmaya binlerce öğrenci katılım göstermektedir.

SNSG Nedir?

SNSG, Yeşilay tarafından oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesidir. ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ olarak adlandırılan projenin kısaltılmış hali SNSG’dir. Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere yönelik yarışmalar oluşturulur. Bu yarışmalar fotoğrafçılık, afiş, resim, karikatür, kompozisyon ve şiir alanlarında yapılır. Toplam 18 ayrı ödülün dağıtıldığı yarışma 2011 yılından beridir her yıl düzenlenmektedir.

Yeşilay Yarışmasına Nasıl Başvurulur?

Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki kişiler yarışmalara katılabilmektedir. Yarışmalara katılmak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

1-) SNSG resmi internet sitesini açınhttps://snsg.yesilay.org.tr/

1
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 8

2-) Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘Katıl’ seçeneğine tıkla,

2
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 9

3-) Sayfada yer alacak şartları dikkatle oku,

3
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 10

4-) Yarışma şartlarını detaylı bir şekilde okuduktan sonra seçenekler arasında yer alan ‘Yarışmaya katıl’ butonuna tıkla,

4
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 11

5-) MEBBİS bilgilerin talep edilecek. Bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde ilgili alanlara gir,

5
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 12

5-) ‘Giriş yap’ seçeneğine tıkla ve gerekli işlemleri tamamlayarak başvurunu tamamla,

6
snsg.yesilay.org.tr başvuru nasıl yapılır? 2022 - yeşilay yarışma başvuru ekranı 13

Yeşilay Yarışması Ödülü

Yeşilay’ın düzenlediği SNSG yarışması ödülü merak edilen bir diğer konudur. Yarışmaya dahil olan kişilere derecelerine göre belirli tutarlarda nakdi ödül verilir. Ödül tutarları 2022 yılında güncel olarak şu şekildedir:

  • Yarışma birincisi- 10 bin lira,
  • Yarışma ikincisi- 5 bin lira,
  • Yarışma üçüncüsü- 3 bin lira,
  • İl birincileri- 1 bin lira,

12. Yeşilay Bağımlılık Yarışması Ne Zaman?

Bugüne dek toplamda 11 kez düzenlenen yarışmanın 2022 yılında ne zaman düzenleneceği de merak ediliyor. Yeşilay henüz konuyla ilgili net bir açıklamada bulunmadı. Geçtiğimiz yıl başvurular 10 ocak’ta başlarken, 10 mayıs’ta sona erdi. Bu yıl ise mart ayından sonra başvuruların başlayacağı tahmin ediliyor.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – Eshot Bakiye Sorgula

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.