Teknoloji Haberleri

Xiaomi’den tarihi adım: 2 bin liraya 5G destekli telefon satışa çıkarılacak

Xiaomi’den tarihi adım! Dolar kurunun, TL karşısında kazandığı değer teknoloji ürünlerinin etiket fiyatlarına yansıtıldı. Özellikle telefon fiyatları uçuşa geçti. Geçtiğimiz senelerde 2 bin lira – 4 bin lira fiyat aralığında yüksek özelliklere sahip cep telefonları bulabilmek mümkündü. Ancak günümüzde fiyatlar minimum 4 bin liradan başlıyor.

Çin teknoloji devi Xiaomi ise Samsung ve Apple gibi markaları yakalayabilmek ve satış oranlarını arttırabilmek amacıyla yeni formüller üzerinde çalışıyor. Xiaomi’nin, pazardaki payını arttırabilmek için fiyatları düşürebileceği belirtiliyor.

5g cihazlarin performansi
xiaomi, 5g teknolojisine güveniyor

Xiaomi, 5G Teknolojisine Güveniyor

Pazar payını arttırabilmek için yeni formüller üzerinde çalışan Xiaomi, Çin’in diğer ülkelere kıyasla bir adım önde olduğu 5G teknolojisini pazarlayacak. İlk olarak 2020 yılında piyasaya sürülen modellerde kullanılan 5G teknolojisi cihazların performansına direkt olarak etki ediyor, veri iletim hızını 10 kata kadar arttırıyor.

5G’nin kullanıldığı modellerin fiyatları oldukça yüksek. Öyle ki Türkiye pazarında 5G teknolojisine sahip cihazların fiyat skalası 6 bin liradan başlıyor. Xiaomi’de, pazar payındaki bu uçurumdan faydalanarak düşük etiket fiyatına sahip cihazlarını piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

xiaomi 5g teknolojisini pazarlayacak
xiaomi’den tarihi adım! 5g teknolojisine sahip cihazlar uygun fiyatla satışa sunulacak

2 Bin Liraya 5G Telefon

Xiaomi’nin halihazırda piyasada yer alan cihazlarını revize edebileceği veya yeni modeller üreterek piyasayı baştan dizayn edebileceği konuşuluyor. 5G teknolojisini olabildiğince uygun fiyata pazarlamak isteyen Xiaomi, diğer özelliklerden kısarak etiket fiyatını 2 bin liraya kadar düşürebileceği 5G teknolojisine sahip yeni modelleri piyasaya sunacak. Çin teknoloji devinin bu hamlesi pazardaki dengeleri bozabilir.

Xiaomi Türkiye’deki telefon fiyatlarını düşürdü!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.