Teknoloji Haberleri

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

Kullanıcılarına yüksek seviyelerde gelir akışı sağlaması sebebiyle son yıllarda oldukça popüler hale gelen Youtube, yeni alanlarda hizmet vermeye ve bu sayede farklı kitleler tarafından da takip edilmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda uygulamaya aldığı Youtube Premium seçeneği ile farklı özellikleri kullanıcılarına sunan Youtube, Music panelini de Premium ile birlikte aktif hale getirdi.

Youtube Music ile birlikte sınırsız müziği, istediğiniz yerde dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca parçaları ses kalitesinde herhangi bir bozulma meydana gelmeden cihazınıza da indirebiliyorsunuz. Peki, Youtube Music ne kadar internet yer? Gelin birlikte inceleyelim.

Youtube Music İnternet Harcıyor mu?

Youtube Music panelinde kullanıcılar sınırsız müziği diledikleri yerde diledikleri zaman dinleyebiliyor. Ayrıca dinlenen müzikler ses kalitesinde herhangi bir bozulma meydana gelmeden cihazlara yüklenebiliyor. Youtube Music internet yiyor mu sorusuna yanıt arayanlar için açıklayalım.

Öncelikle hatırlatalım. İnternetinizden harcamadan müzik dinlemek istiyorsanız wifi bağlantısı elde ettiğiniz bir noktada dilediğiniz parçaları cihazınıza indirebilirsiniz. Bu sayede internetinizden harcamadan müzik zevkinizi sürdürebilirsiniz.

Ancak çevrimiçi olarak internetinizi kullanarak müzik dinlerseniz video formatını izleyip, izlemediğiniz; görüntü kalitesi ve ses kalitesine bağlı olarak ortalama 3 dakikalık bir müzik parçasında 40 MB ile 750 MB arasında internetinizi tüketebilirsiniz.

Youtube Music Veri Kullanımı

Youtube Music’te müziği nasıl dinlediğiniz oldukça önem arz etmektedir. Görüntülü bir şekilde izlemeyi tercih ederseniz video kalitesine de bağlı olarak internetiniz daha hızlı bir şekilde tükenecektir.

Yalnızca ses formatının kullanıldığı 1 saatlik bir müzik listesini dinlediğinizi düşünelim. 1 saatin sonunda internet kullanımı şu şekilde olacaktır:

  • Düşük ses kalitesi- 40 MB
  • Normal ses kalitesi- 70 MB
  • Yüksek ses kalitesi- 144 MB

Youtube Music İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Youtube Music panelini internetinizden harcamadan da kullanabilirsiniz. Dilediğiniz müziği veya müzik listesini bir wifi bağlantısı bulunan noktada cihazınıza yükleyebilirsiniz. Yüklemenin ardından ses kalitesinde herhangi bir kayıp yaşamadan dilediğiniz noktada internetinizi harcamadan müzik zevkinden faydalanabilirsiniz.

Youtube Music vs Spotify Reddit

Kullanıcılar Spotify ile Youtube Music arasındaki kalite farkını merak ediyor. Kıyaslamak gerekirse Youtube Music daha yüksek ses kalitesi sunmaktadır. Ancak Spotify daha tasarruflu bir kullanım sunacaktır. İnternetiniz Youtube Music’te daha hızlı tükenecektir. Spotify 320 kbps OGG formatını kullanmaktadır. Youtube Music ise 256 kbps AAC formatını tercih etmektedir. Youtube Music’in sunduğu ses kalitesi daha yüksektir. Spotify’da belirli ayarlamaları yaparak Youtube Music’te sunulan ses kalitesini yakalayabilirsiniz. Ancak bu durumda internetiniz daha fazla tüketilecektir.

Spotify Ne Kadar İnternet Yer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.